Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

PKW podliczyła już wyniki wyborów do Sejmu z 347 z 719 komisji obwodowych w woj. lubuskim. To przede wszystkim komisje wiejskie i z mniejszych miast. Nie ma tu wyników z Zielonej Góry i Gorzowa.

Dlatego z dużą przewagą wygrywa PiS z prawie 37-proc. poparciem. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska – 28 proc. PSL zdobywa prawie 14 proc. i wyprzedza SLD (ok. 13,7 proc.). W walce o mandat poselski liczy się Konfederacja – 7,3 proc.

Wybory parlamentarne. Rekordziści, kto będzie posłem

Najwyższymi wynikami mogą się pochwalić z PiS: Marek Ast (15,2 tys. głosów), Władysław Dajczak (14,2 tys.) i Jerzy Materna (10 tys.). Wszyscy mogą czuć się już posłami. Ponadto 5 tys. głosów zebrał Jacek Kurzępa, a 4 tys. Elżbieta Płonka. Czarnym koniem może okazać się Tomasz Rafalski, syn minister pracy i rodziny.

Z KO najlepsze rezultaty osiągają jak na razie: Tomasz Aniśko (9,6 tys.), Waldemar Sługocki (8 tys.), i Katarzyna Osos (5,9 tys.).

O mandat dla PSL walczą Jolanta Fedak (6 tys.) i Łukasz Mejza (4,9 tys.).

Z SLD-Lewicy najwięcej głosów zbierają: Anita Kucharska-Dziedzic (9,8 tys.) i Bogusław Wontor (7 tys.).

Jeśli Konfederacja weźmie mandat, posłem będzie Krystian Kamiński (5,6 tys.).

Wybory parlamentarne: Wyniki w Lubuskiem (48 proc. komisji):

  • PiS – 37 proc. – 65,7 tys. głosów
  • KO – 28 proc. – 49,7 tys. głosów
  • PSL – 14 proc. – 25 tys. głosów
  • SLD – Lewica – 13,7 proc. – 24,3 tys. głosów
  • Konfederacja – 7,3 proc. – 13 tys. głosów.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.