Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsza trasa sezonu 2019/20 miała swój początek i koniec na torze motocrossowym na gorzowskim Zawarciu, a biegacze nawracali przy kanale Ulgi.

Do biegowego GP dołączył 25-letni Szymon Belgrau z Międzyrzecza i z miejsca stał się jednym z faworytów obecnej edycji. To jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych biegaczy z naszego regionu na długich dystansach. Dziś zdecydowanie pokonał zwycięzcę poprzedniego, gorzowskiego cyklu Adama Kusia.

– Faktycznie to mój pierwszy start w Grand Prix, ale na pewno nie będzie ostatni, raczej to początek dłuższej przygody – powiedział triumfator dzisiejszego biegu, który uzyskał czas 17 minut i 21 sekund. – Trasa była raczej płaska, ale tuż po startach tylko w biegach ulicznych, ten przełaj sprawiał mi malutką trudność, trzeba było się do takich warunków przyzwyczaić.

Wśród pań najlepsza była Sabina Stachnik. – Pochodzę z Barlinka i trenuję głównie na trasach przełajowych, także dla mnie ten start był bardzo przyjemny, pogoda też dopisała – mówiła. Jej czas to 22 minuty i 33 sekundy. Panią Sabinę wyprzedziło jedynie 18 mężczyzn.

Pełne wyniki pierwszego biegu w sezonie 2019/20 znajdziecie pod tym linkiem.

Warunkiem znalezienia się w klasyfikacji końcowej Biegowego Grand Prix Gorzowa jest udział w co najmniej czterech z sześciu biegów.

TERMINY BIEGOWEGO GP GORZOWA W SEZONIE 2019/20:

  • 24 listopada 2019 r.
  • 8 grudnia 2019 r.
  • 12 stycznia 2020 r.
  • 9 lutego 2020 r.
  • 8 marca 2020 r.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.