Wybory parlamentarne 2019. Dziś o godz. 7 otwarto lokale wyborcze. Głosowanie potrwa do godz. 21. W woj. lubuskim wybieramy 12 posłów i trzech senatorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę 13 października wyborcy w Polsce wybierają 460 posłów, którzy zasiądą w Sejmie, oraz 100 senatorów. W woj. lubuskim wybieramy 12 posłów i trzech senatorów w trzech okręgach jednomandatowych. W okręgu lubuskim do Sejmu startuje 120 kandydatów z pięciu komitetów oraz dziewięciu kandydatów do Senatu.

Uprawnionych do głosowania w woj. lubuskim jest 790,3 tys. wyborców. Mogą głosować w 719 komisjach obwodowych. Najwięcej w Zielonej Górze – 76 lokali wyborczych, w Gorzowie Wielkopolskim – 68, powiecie żarskim – 67 oraz powiecie gorzowskim – 61.

Komisje są czynne w godz. 7-21.

TUTAJ znajdziesz wszystkie lokale wyborcze w woj. lubuskim

Wybory parlamentarne. Aby twój głos był ważny

Do swojego lokalu wyborczego musimy przyjść z dokumentem ze zdjęciem, potwierdzającym naszą tożsamość, np. z dowodem osobistym lub paszportem.

Członkowie komisji wydadzą nam dwie karty do głosowania – do Sejmu i Senatu. Aby nasz głos był ważny, na liście z kandydatami do Sejmu zaznaczamy znakiem „X” tylko jedno nazwisko wybrane z listy, którą popieramy.

Na liście do Senatu stawiamy X przy nazwisku wybranego przez nas kandydata.

W wyborach w 2015 r. w okręgu lubuskim frekwencja wyniosła 44,6 proc. Do urn poszło 357 tys. Lubuszan. Głosów ważnych oddano 346 tys., nieważnych było 11 tys.

W okręgu lubuskim do Sejmu startuje 120 kandydatów z pięciu komitetów oraz dziewięciu kandydatów do Senatu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej