Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na początku września pisaliśmy, że według bukmacherów z firmy STS wybory w województwie lubuskim wygra Koalicja Obywatelska. Największa firma bukmacherska w Polsce ostatnio zrewidowała swoje prognozy. Teraz faworytem w regionie jest Prawo i Sprawiedliwość.

Ponad miesiąc temu kurs na Koalicję Obywatelską w okręgu nr 8 (czyli województwie lubuskim) wynosił 1,65, a na Prawo i Sprawiedliwość – 1,97. Pozostałe partie nie zostały uwzględnione.

Obecnie kurs na KO wynosi 2,50, a na PiS – 1,40. Pozostałych partii również nie uwzględniono.

Socjolog Marcin Palade, znany z trafnych przewidywań, pod koniec września prognozował, że PiS w okręgu nr 8 zdobędzie 39 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska – 36 proc. SLD (Lewica) może liczyć według niego na 16,5 proc. głosów, PSL (i Kukiz'15) – na 5 proc., a Konfederacja – na 3,5 proc.

Bukmacherzy nie mają żadnych wątpliwości, że zwycięzcą wyborów w kraju będzie PiS. Kurs partii Jarosława Kaczyńskiego jest najniższy z możliwych, wynosi 1,01. Biorąc pod uwagę podatek, jest to kurs zdecydowanie poniżej opłacalności. Kursy pozostałych partii to: Koalicja Obywatelska – 20, Lewica – 100, PSL – 500, Konfederacja – 2000.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.