Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Opublikowane w poniedziałek, 7 października przez grupę Polska Press we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia wyniki dają w kraju wyraźną wygraną PiS w wyborach, które odbędą się w niedzielę, 13 października. Na PiS chce głosować ponad 48 proc., gdy na Koalicję Obywatelską niespełna 28 proc.

A jak jest w okręgu lubuskim? Sondaż także daje wygraną PiS, tyle że z niewielką przewagą nad KO. Na PiS w Lubuskiem chce głosować 38,6 proc. wyborców, gdy na KO – 36,3 proc. Trzecia jest Lewica-SLD. Zbiera 16,9 proc. głosów. PSL dostaje 5 proc., a Konfederacja z wynikiem 3,2 proc. nie przekracza progu.

Gdyby takie wyniki się potwierdziły, po pięciu posłów wprowadziłyby PiS i KO, a Lewica dwóch.

W poniedziałek sondaż ogólnokrajowy opublikowały „Gazeta Wyborcza”, gazeta.pl i Radio TOK FM. Preferencje wyborcze badała pracownia KANTAR. I tak według sondażu wybory wygrywa PiS – 42 proc., na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska – 19 proc. Więcej – TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.