Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone i ostateczne rozstrzygnięcia w cyklu Grand Prix 2019 zapadną w najbliższą sobotę 5 października na toruńskiej Motoarenie, ale kapitan Stali Gorzów jest blisko życiowego sukcesu. W tej chwili nad drugim Rosjaninem Emilem Sajfutdinowem ma 7 pkt przewagi.

Najpierw nazajutrz po Toruniu Zmarzlik miał pojawić się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie 6 października zaplanowany był rewanżowy mecz barażowy.

Pogoda wszystko jednak wywróciła do góry nogami i teraz to Gorzów ma szansę jako pierwszy powitać swojego kapitana zaraz po zakończeniu jego walki w Grand Prix. Patrząc na prognozę pogody oraz dostępność żużlowych terminów, takie rozwiązanie braliśmy poważnie pod uwagę. Baraże o ostatnie miejsce w PGE Ekstralidze 2020 zostały opóźnione o tydzień. Najpierw 6 października Stal z Ostrovią mają się ścigać na „Jancarzu”, a pojedynek w Ostrowie Wlkp. został przełożony na niedzielę 13 października.

Oba spotkania pokaże nSport+, oczywiście jeśli ustąpi deszcz. Na razie prognozy są różne. Jedne mówią o opadach do piątku i poprawie aury, inne zapowiadają również dalsze opady. Zobaczymy, co się sprawdzi. Na pewno nie ma co już liczyć na wysokie temperatury. 12-13 stopni Celsjusza do połowy października to ma być maksimum.

BARAŻE O MIEJSCE W PGE EKSTRALIDZE 2020:

niedziela 6 października

godz. 18, nSport+, Truly.work Stal Gorzów – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

niedziela 13 października

godz. 17, nSport+, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Truly.work Stal Gorzów

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.