Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku dni jest już w Gorzowie młoda rozgrywająca Chloe Jackson. Amerykanka zakończyła występy w lidze WNBA (została zwolniona z Chicago Sky) ponad miesiąc temu, ale przeciwko poznaniankom nie wyszła na boisko. Przed weekendem usłyszeliśmy, że 23-latka przyleciała z USA z drobnymi problemami zdrowotnymi i dlatego lepiej dmuchać na zimne, spokojnie wprowadzić ją w grę w Polsce.

Za chwilę będzie już z naszą drużyną, typowana na liderkę Kahleah Copper, który grała w barwach Chicago Sky aż do końca sezonu tej ekipy, czyli do odpadnięcia w drugiej rundzie play-off.

– Tylko w drugiej kwarcie zagraliśmy bardzo dobrze, bo unikaliśmy prostych strat, a graliśmy szybką i bardzo dobrą koszykówkę – powiedział trener Dariusz Maciejewski po pierwszym spotkaniu z poznaniankami dla oficjalnej strony gorzowskiego klubu. – Wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie i widać, to mentalnie siadło. Widać, że mamy jeszcze dużo pracy przed sobą. Za dużo punktów straconych, a w ataku nie ma jeszcze tej płynności. W pierwszej kwarcie zagraliśmy bardzo nerwowo, zrobiliśmy dziesięć strat.

Pierwszy mecz sezonu 2019/10 w Energa Basket Lidze Kobiet odbędzie się w najbliższy piątek 4 października. AZS UMCS Lublin zmierzy się z Artego Bydgoszcz, a spotkanie pokaże Sportklub, który będzie transmitował kobiece rozgrywki drugi rok z rzędu.

Gorzowski zespół na inaugurację jedzie do beniaminka, Uniwersytetu Gdańskiego. Pojedynek w sobotę 5 października o godz. 17.

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW – ENEA AZS POZNAŃ 81:74

KWARTY: 19:20, 32:15, 16:20, 14:19.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Green 19, Juskaite 17, Maiga 15, Prezelj 14, Dźwigalska oraz Kaczmarczyk 7, Keller 6, Duchnowska 3, Matkowska.

ENEA AZS POZNAŃ – POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW 73:74

KWARTY: 16:18, 18:18, 16:18, 23:20.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Juskaite 17, Maiga 13, Green 12, Prezelj 12, Dźwigalska 2 oraz Kaczmarczyk 13, Keller 4, Matkowska 1.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.