Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Szukając koszykarki, która zastąpi Sharnee Zoll-Norman, rozważaliśmy różne opcje – opowiadał trener Dariusz Maciejewski. – Jedna z zawodniczek koniecznie chciała grać w Eurolidze, druga ma zamiar przyjechać do Europy dopiero od stycznia. Dlatego ostatecznie trafiła do nas 23-letnia Chloe Jackson.

Młoda Amerykanka, która jest już w Gorzowie, miesiąc temu straciła angaż w lidze WNBA. Ciekawe, jak długo pozostanie w naszym zespole.

Jackson ma zapis w kontrakcie, że bez żadnych konsekwencji możemy się z nią do końca roku pożegnać, byle taką informację przekazać jej, a właściwie pewnie jej menedżerowi, odpowiednio wcześniej. – A od stycznia będziemy mieli rozgrywającą z najwyższej półki – usłyszeliśmy od osoby będącej blisko gorzowskiego klubu.

Co ciekawe, do rozmów z naszym klubem przyznała się również parę tygodni temu sama Jasmine Thomas. Miała stwierdzić, że jeśli w styczniu Gorzów będzie nią dalej zainteresowany, to ona chętnie wróci do polskiej ligi. W agencji menedżerskiej Borisa Lelchitskiego, z którą od lat współpracujemy, Thomas wciąż ma status „do wzięcia”.

Chwila cierpliwości i przekonamy się, czy faktycznie w Gorzowie szykowany jest taki ruch kadrowy. Z pewnością pozyskanie MVP ostatnich finałów w naszym kraju, gdzie ekipa CCC pokonała nas 3-0, to mógłby być transfer na miarę ponownej, skutecznej walki o strefę medalową w Energa Basket Lidze Kobiet.

W EBLK ostatecznie zostaje drużyna z Torunia, która tym razem dostała licencję okresową. Mamy więc 12 ekip, ale nie nastawiajmy się, że torunianki odegrają w nadchodzących rozgrywkach jakąś wielką rolę. Pierwszy mecz sezonu 2019/20 w piątek 4 października.

W ten weekend gorzowianki umówiły się jeszcze na dwie gry towarzyskie z rywalkami z Poznania. Mecz w hali przy ul. Chopina w Gorzowie rozpocznie się w sobotę o godz. 17.45 i będzie on połączony z prezentacją zespołu. Rewanż w niedzielę na boisku poznanianek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.