Pragnęliśmy znacznie atrakcyjniejszego rywala, kogoś głośnego z ekstraklasy, ale teraz mamy większą szansę, aby awansować do drugiej rundy i znów sprawdzić, co da nam los. We wtorek o godz. 16.30 Stilon Gorzów podejmuje trzecioligową Olimpię Zambrów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lech Poznań gra we wtorek w Głogowie, a Wisła Kraków w środę w Stargardzie. Jeśli tej jesieni miałaby przyjechać do Gorzowa jakaś piłkarska firma, to najwcześniej na koniec października, w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Dla drużyn z niższego szczebla z pewnością istotny jest równocześnie zastrzyk finansowy. Ten, który przebrnie przez pierwszą rundę, otrzyma co najmniej 30 tys. zł.

Teraz los stilonowcom wskazał Olimpię Zambrów, aktualnie 14. ekipę (na 18) pierwszej grupy trzeciej ligi. Do tej pory Olimpia w ośmiu meczach uzbierała 8 pkt, w sobotę przegrała na swoim boisku z Legią II Warszawa 1:3. Dorobek naszego pucharowego rywala nie jest więc jakiś okazały, ale parę miesięcy temu sami przekonywaliśmy się, jaka jest różnica poziomów między trzecią a czwartą ligą. Do tego ciekawą opinią podzielił się trener rezerw Legii Piotr Kobierecki: – Jeżeli chodzi o kulturę gry, sposób prowadzenia akcji to Olimpia była jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepsza drużyna, z którą graliśmy w tym sezonie.

Z pewnością stilonowców czeka najtrudniejszy pojedynek tej jesieni.

– Piłkarze myślą już o tym spotkaniu od dłuższego czasu, chcą się pokazać, powalczyć o awans – powiedział nasz trener Kamil Michniewicz. – Ja mogę tylko dodać: przygodo trwaj. Jesteśmy poziom niżej, ale ostatnio prezentujemy się naprawdę dobrze. Sądzę, że Olimpia jest w naszym zasięgu. Nadchodzi dzień, w którym możemy to udowodnić na boisku, a potem przekonać się, kogo nam da los w kolejnej rundzie. Jeśli chcemy trafić na jakiegoś wymarzonego rywala, najpierw musimy to sobie wygrać.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej