Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po Tomaszu Kucharskim, Michale Jelińskim i Zbigniewie Schodowskim, dziś po te najważniejsze sukcesy sięga 25-latka z AZS AWF Gorzów Olga Michałkiewicz. Przed chwilą w reprezentacyjnej czwórce bez sterniczki popłynęła po czwarte miejsce na świecie i kwalifikację olimpijską do Tokio.

– Mistrzostwa Polski są w sezonie jakby na deser, ale osobiście bardzo lubię te zawody, bo mamy okazję wsiąść do osad klubowych z młodszymi koleżankami, porywalizować z zawodnikami, z którymi miesiącami spędzamy razem czas w kadrze – opowiadała Michałkiewicz. – Służy mi atmosfera tych zawodów. Wypada coś z siebie dać, choć już wakacje są zabukowane. Jeśli uda się to wszystko okrasić medalami, to humory są świetne.

Na Malcie w Poznaniu Michałkiewicz rywalizowała w dwójce i czwórce podwójnej. Obie osady AZS AWF stanęły na podium.

W dwójce podwójnej wystartowało osiem łódek, w tym dwie z Gorzowa. Michałkiewicz razem z 21-letnią Katarzyną Boruch zajęły trzecią pozycję, a 22-letnia Wioletta Zmelty z 20-latką Zuzanną Lesner były piąte.

Michałkiewicz, Boruch, Zmelty oraz Lesner usiadły razem w czwórce podwójnej i tu przegrały jedynie z osadą AZS AWF Warszawa. W tej konkurencji walczyło pięć łódek.

Jeszcze jeden brąz wywalczył dla Gorzowa 19-latek Jakub Byczek w jedynkach wagi lekkiej. W tej konkurencji młody wioślarz AZS AWF miał sześciu konkurentów.

MEDALE DLA AZS AWF GORZÓW PODCZAS WIOŚLARSKICH MP SENIORÓW 2019:

2xKA (dwójka podwójna kobiet)

  • 1. Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) 7.05,77
  • 2. Izabela Gałek, Martyna Radosz (LOTTO Bydgostia) 7.12,26
  • 3. Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów) 7.17,46

4xKA (czwórka podwójna kobiet)

  • 1. Joanna Śliwińska, Weronika Jagodzińska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) 6.41,95
  • 2. Wioletta Zmelty, Zuzanna Lesner, Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów) 6.45,92
  • 3. Klaudia Ostrowska, Katarzyna Zillmann, Katarzyna Malinowska, Agnieszka Rabaszkiewicz (AZS UMK Toruń) 6.48,10

1xML (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej)

  • 1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) 7.18,93
  • 2. Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) 7.24,78
  • 3. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów) 7.31,24
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.