Jeszcze pod koniec fazy zasadniczej słyszeliśmy, że 26-latek nigdzie się nie wybiera. W ubiegłym tygodniu Szymon Woźniak już sam przyznał, że faktycznie jest bardzo blisko kontynuowania kariery w Gorzowie, a do uzgodnienia pozostają drobne szczegóły. Dziś ogłosił pozostanie w Stali na sezon 2020.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to zatem trzeci sezon wychowanka Polonii Bydgoszcz w żółto-niebieskich barwach. Oby kolejny rok postępu, pierwszy raz ze średnią biegową powyżej 2 pkt, co będzie stawiało Woźniaka w gronie najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi. W minionym sezonie do tego osiągnięcia Szymonowi zabrakło naprawdę niewiele. Z pewnością to był jeden z niewielu zawodników Stali, którzy nas nie zawiedli.

– Osobiście tak sprawy nie stawiam, bo w lidze najważniejsze są osiągnięcia drużyny, a nasze miejsce wyobrażaliśmy sobie całkiem inaczej – mówił Woźniak. – Zabrakło dosłownie kilku punktów w poszczególnych meczach, abyśmy mieli co najmniej cztery duże punkty więcej i byli w tabeli w innym miejscu. Też jestem bardzo zawiedziony, że wylądowaliśmy w barażach. Tam nie wyobrażam sobie innego finału niż utrzymanie miejsca dla Stali w PGE Ekstralidze.

Widzieliśmy, że Woźniak dobrze czuje się na gorzowskim torze i w kontaktach z kibicami. Szybko przekonaliśmy się, że namówienie właśnie tego zawodnika przed sezonem 2018 na przeprowadzkę z Wrocławia do Gorzowa (w debiucie zgarnął z nową drużyną srebrny medal) to był trafny wybór. W tej chwili Woźniak w Stali to spora wartość z szansą na dalszy progres, dlatego cieszy, że obie strony znów się dogadały.

Są w projekcie Stal 2020 Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Duńczyk Anders Thomsen. Czekamy jeszcze na dobre wieści z negocjacji z Krzysztofem Kasprzakiem oraz na nowości, czyli potwierdzenie powrotu do naszej drużyny Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena. W tym składzie mamy próbować wrócić na wysokie miejsca w ekstraklasie, znów powalczyć o play-off.

SENIORSKIE SEZONY SZYMONA WOŹNIAKA W PGE EKSTRALIDZE:

  • 2016 r. (Sparta Wrocław) – 68 wyścigów, 90 pkt, 1,324 pkt
  • 2017 r. (Sparta Wrocław) – 68 wyścigów, 106 pkt, 1,559 pkt
  • 2018 r. (Stal Gorzów) – 80 wyścigów, 131 pkt, 1,638 pkt
  • 2019 r. (Stal Gorzów) – 62 wyścigi, 121 pkt, 1,952 pkt
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej