Do drugiego swojego sezonu w ekstraklasie gorzowianie startują jako piąta drużyna w Polsce. Teraz I LO UKS Floorball chce powalczyć o najlepszą czwórkę. Na początek z łatwością ogrywamy rywali z Torunia 7:1.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na pewno dużym wzmocnieniem naszego zespołu jest powrót wychowanka 27-letniego Macieja Jastrzębskiego. To aktualnie jeden z najlepszych bramkarzy w Polsce, w poprzednim sezonie z Szarotką Nowy Targ wywalczył wicemistrzostwo Polski. W pierwszym meczu po powrocie do domu obronił ponad 97 proc. strzałów.

Ostatecznie z przeciwnikami, którzy nie są zaliczani do ścisłej czołówki, gorzowianie stracili tylko jednego gola, choć... – Nie byliśmy zbyt skuteczni, aby realnie walczyć o nasze cele, musimy prezentować się znacznie lepiej – przyznał nasz trener Maciej Helman.

U gospodarzy z istotnych graczy brakowało Daniela Chochowskiego. Kapitan, który kilkanaście lat temu był jednym z pomysłodawców utworzenia w Gorzowie drużyny unihokeja na poważniejszym poziomie, w ten weekend wziął ślub.

W sobotę 21 września zespół Floorball zagra na wyjeździe z Absolwentem Siedlec (województwo wielkopolskie).

I LO UKS FLOORBALL GORZÓW – TLU KALA-IZOLACJE TORUŃ 7:1

TERCJE: 2:0, 3:0, 2:1.

FLOORBALL: Maciej Jastrzębski – Miron Łata 3, Filip Panek 1, Wojciech Bojko 1, Damian Domański 1, Dawid Połomka 1, Jan Kleinhardt, Krzysztof Krawczyk, Michał Chochowski, Karol Wójcik, Mateusz Popiołkowski, Kamil Prałat.

WYNIKI Z 1. KOLEJKI:

I LO UKS FLOORBALL GORZÓW – TLU Kala-Izolacje Toruń 7:1, Olimpia Łochów – Absolwent Siedlec 12:3, AZS Politechnika Łódzka – Olimpia Osowa Gdańsk 2:10, Travel.pl Wilki Sanok – Prus Żary 11:2.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej