Tym razem stilonowcy mieli za rywali jedną z mocniejszych ekip lubuskiej czwartej ligi, która w trzech ostatnich meczach odnosiła zwycięstwa. I dzisiaj piłkarze Korony mieli swoje okazje, ale za każdym razem (raz do przerwy i dwa razy w drugiej połowie) przegrywali pojedynki z bramkarzem niebiesko-białych Piotrem Bukowskim. Zdołali jednak strzelić honorowego gola.

Gospodarze otworzyli wynik w 12. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie Filipa Wiśniewskiego zamienił na bramkę – strzelił głową – 18-latek Kamil Ograbek. Młody pomocnik Stilonu jest jedną z wybijających się postaci od początku sezonu. Znakomicie wykorzystuje swoją szansę, zmianę pokoleniową w drużynie. Dziś na bokach obrony zaczęli w Stilonie, rówieśnik Ograbka – Gracjan Kunowski oraz o rok młodszy Jakub Kaniewski.

15 września 2019 r. Lubuska czwarta liga: Stilon Gorzów - Korona Kożuchów 4:1 (1:0)15 września 2019 r. Lubuska czwarta liga: Stilon Gorzów - Korona Kożuchów 4:1 (1:0) FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ

Zaraz po strzelonym golu uradowany Ograbek pobiegł wyściskać się z asystentem trenera Karolem Gliwińskim, który dziś na ławce Stilonu był numerem jeden pod nieobecność Kamila Michniewicza. Pierwszy szkoleniowiec przeżywa trudne, osobiste chwile. – Dla niego chcieliśmy pewnie zwyciężyć, aby nie dokładać mu nerwów i zmartwień przynajmniej z naszej strony – mówili zawodnicy.

Po przerwie ozdobą spotkania było przed wszystkim trafienie z bardzo daleka Łukasza Maliszewskiego.

– Zobaczyłem, że bramkarz gości jest za bardzo wysunięty, przymierzyłem i udało się, wyszedł piękny, niecodzienny gol – powiedział kapitan Stilonu. – Generalnie mieliśmy dziś przewagę, sporo okazji [do przerwy słupek po główce Łukasza Zakrzewskiego], ale i na chwilę daliśmy się rozpędzić rywalom. Koncentracja od początku do końca to jest na pewno w tej lidze podstawa. Musimy się pilnować, bez względu na wynik i rozmiary prowadzenia.

W sobotę 21 września zespół Stilonu zagra na wyjeździe z aktualnym wiceliderem, Spójnią Ośno Lubuskie.

STILON PROSUPPORT GORZÓW – KORONA KOŻUCHÓW 4:1 (1:0)

BRAMKI: Ograbek (12.), Nowak (55.), Maliszewski (60.), Taranenko (90.) – Buganik (78.)

STILON: Bukowski – Kaniewski (66. min Taranenko), Kaczmarczyk, Nidecki, Kunowski – Błajewski, Maliszewski (61. min Świerczyński), Ograbek, Wiśniewski (70. min Świtaj), Nowak (70. min Kurlapski) – Zakrzewski (63. min Czyżewski).

WYNIKI Z 7. KOLEJKI:

STILON PROSUPPORT GORZÓW – Korona Kożuchów 4:1, Tęcza Krosno Odrzańskie – WARTA GORZÓW 0:4, Dąb Przybyszów – Carina Gubin 1:2, Meprozet Stare Kurowo – Polonia Słubice 0:1, Piast Iłowa – Czarni Żagań 1:1, Ilanka Rzepin – Pogoń Świebodzin 2:0, ZAP Syrena Zbąszynek – Spójnia Ośno Lubuskie 0:2.

• 1. WARTA GORZÓW 7 19 20:4
  • 2. Spójnia Ośno Lubuskie 7 16 16:9
  • 3. Carina Gubin 7 15 18:8
  • 4. Polonia Słubice 7 13 18:9
  • 5. STILON PROSUPPORT GORZÓW 6 13 17:7
  • 6. Dąb Przybyszów 6 10 14:6
  • 7. Meprozet Stare Kurowo 7 10 13:9
  • 8. Pogoń Skwierzyna 6 10 16:18