Lider z Gorzowa pojechał do aktualnie najsłabszej drużyny lubuskiej czwartej ligi i nie dał gospodarzom szans. Warta wygrała szósty raz z rzędu, a Tęcza Krosno Odrzańskie przez siedem kolejek nie złapała ani jednego punktu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Byle nie dopadła nas dekoncentracja, a tego obawiam się po serii zwycięstw z niżej notowanymi przeciwnikami – mówił trener Warty Paweł Wójcik.

W poprzednim spotkaniu ligowym, nasz pomocnik Sebastian Surmaj otworzył wynik zaraz na początku, a dziś dopiero w ostatniej akcji przed przerwą, ale najważniejsze, że warciarze bez żadnych nerwów zainkasowali kolejne trzy punkty i jak przyznał szkoleniowiec, tęsknią za atrakcyjnym graniem z mocniejszymi rywalami na tym poziomie.

W następną sobotę, już w 8. serii, na stadion przy ul. Krasińskiego przyjedzie Syrena Zbąszynek, a jutro swój mecz z 7. kolejki, w samo południe rozegra w domu Stilon Gorzów.

TĘCZA KROSNO ODRZAŃSKIE – WARTA GORZÓW 0:4 (0:1)

BRAMKI: Surmaj (45.), Ufir (49.), Siwiński (61.), Szcześniak (87., samobójcza)

WARTA: Czyżykow - Gołdyn, Witt (74. min Żeliszewski), Majerczyk (62. min Posmyk), Tsuchiya (84. min Chyrek) - Ufir (66. min Tyszenko), Siwiński, Szałas (74. min Bondaruk),  Surmaj - Zakrzewski (74. min Sulimenko), Przybyła.

WYNIKI I PROGRAM 7. KOLEJKI:

sobota 14 września

Tęcza Krosno Odrzańskie – WARTA GORZÓW 0:4, Dąb Przybyszów – Carina Gubin 1:2, Meprozet Stare Kurowo – Polonia Słubice 0:1, Piast Iłowa – Czarni Żagań 1:1, Ilanka Rzepin – Pogoń Świebodzin 2:0, ZAP Syrena Zbąszynek – Spójnia Ośno Lubuskie 0:2.

niedziela 15 września

STILON PROSUPPORT GORZÓW – Korona Kożuchów (godz. 12, stadion przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie), TS Przylep – Pogoń Skwierzyna.

  • 1. WARTA GORZÓW 7 19 20:4
  • 2. Spójnia Ośno Lubuskie 7 16 16:9
  • 3. Carina Gubin 7 15 18:8
  • 4. Polonia Słubice 7 13 18:9
  • 5. Dąb Przybyszów 6 10 14:6
  • 6. STILON PROSUPPORT GORZÓW 5 10 13:6
  • 7. Meprozet Stare Kurowo 7 10 13:9
  • 8. Pogoń Skwierzyna 6 10 16:18
  • 9. Czarni Żagań 7 10 14:12
  • 10. Piast Iłowa 7 10 11:11
  • 11. Korona Kożuchów 6 10 7:9
  • 12. Ilanka Rzepin 7 9 7:22
  • 13. Pogoń Świebodzin 7 6 11:19
  • 14. ZAP Syrena Zbąszynek 7 4 7:15
  • 15. TS Przylep 6 1 10:16
  • 16. Tęcza Krosno Odrzańskie 7 0 3:25

Najlepszy zespół wywalczy sobie prawo gry w trzeciej lidze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej