Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zakłady dotyczące wyborów parlamentarnych zaczęła przyjmować największa firma bukmacherska w Polsce – STS. Polacy pójdą do urn w niedzielę 13 października.

Bukmacherzy z STS przyjmują zakłady dotyczące zwycięzcy w całym kraju i w poszczególnych okręgach. W okręgu nr 8, czyli województwie lubuskim, największe szanse na zwycięstwo dają Koalicji Obywatelskiej. Kurs KO wynosi 1,65. Kurs Prawa i Sprawiedliwości to 1,97. Pozostałe partie nie zostały uwzględnione.

Sondaże pokazują, że walka między PiS a KO w województwie lubuskim będzie wyrównana. Podobnie prognozuje socjolog Marcin Palade, znany z trafnych przewidywań. W połowie sierpnia oceniał, że PiS w okręgu nr 8 zdobędzie 38 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska – 36,5 proc.

Bukmacherzy nie mają żadnych wątpliwości, że zwycięzcą wyborów w kraju będzie PiS. Kurs partii Jarosława Kaczyńskiego jest najniższy z możliwych, wynosi 1,01. Biorąc pod uwagę podatek, jest to kurs zdecydowanie poniżej opłacalności. Kursy pozostałych partii to: Koalicja Obywatelska – 12, Lewica – 100, PSL – 500, Konfederacja – 2000.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.