Dziś i przez nadchodzący weekend w Teatrze Letnim coś dla młodzieży. Grany będzie spektakl "Czy umiesz gwizdać, Johanno?"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie rozpoczyna nowy sezon artystyczny kontynuacją projektu Miejskiej Kampanii Profilaktycznej 2019. Młodzież może obejrzeć spektakl „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”, który jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka w reż. Beaty Chorążykiewicz.

Berra i Uffe to mali, rezolutni przyjaciele. Berra (Wiktor Grzegory) zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju… dziadka. Uffe (Franciszek Nędza) postanawia pomóc koledze i zabiera go do domu opieki społecznej, gdzie pierwszą osobą, którą spotykają chłopcy, jest starszy pan o imieniu Nils (Michał Anioł). W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, która czasem wzrusza widzów, czasem wywołuje serdeczny uśmiech.

Autor w niebanalny sposób opowiada o przemijaniu, kruchości chwili, ponadpokoleniowej przyjaźni. Pokazuje, jak ważne w momencie odejścia bliskiej nam osoby jest zachowanie w pamięci wszystkich wartościowych wspomnień, dzięki którym będzie ona żyła dalej w nas samych.

Spektakl grany będzie 6, 7 i 8 września o godz. 17 w Teatrze Letnim. Bezpłatne wejściówki w kasie teatru lub w biurze organizacji widowni.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem