Czy właśnie na tym torze na początku października pojedziemy rewanżowy mecz barażowy? Jeśli tak, to nasi żużlowcy właśnie mają tam nieźle potrenowane. 67. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wygrywa Bartosz Zmarzlik przed Szymonem Woźniakiem (obaj Stal Gorzów) i Duńczykiem Mikkelem Michelsenem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmarzlik do Ostrowa Wlkp. wybrał się pierwszy raz w 2016 r. i wtedy też wygrał. – Spodobało mi się główne trofeum, dlatego chętnie ponownie przyjąłem zaproszenie. Uwielbiam się ścigać i mam nadzieję, że to nie mój ostatni występ na tym stadionie – powiedział kapitan Stali Gorzów. – Mi również bardzo odpowiada geometria tego toru – dodał Szymon Woźniak. – Zrobiliśmy z Bartkiem maksa, obok siebie stoimy na podium, bardzo się cieszę.

W fazie zasadniczej Zmarzlika pokonali Duńczyk Nicolai Klindt oraz Brytyjczyk Robert Lambert, ale 13 pkt wystarczyło, aby Bartosz razem z Duńczykiem Mikkelem Michelsenem awansowali bezpośrednio do wielkiego finału. Woźniak przebił się tam z barażu. Finał to był popis gorzowian, którzy zostawili na trzeciej pozycji Michelsena oraz Daniela Jeleniewskiego.

Ozdobą turnieju był pojedynek Zmarzlika i Rosjanina Artioma Łaguty w czternastym wyścigu. Żużlowcy zmieniali się na prowadzeniu przez cztery okrążenia. Ostatecznie zwyciężył gorzowianin.

Baraże o utrzymanie w PGE Ekstralidze odbędą się 29 września i 6 października. Stal czeka na rywala, który wyłoni się po finale I ligi ROW Rybnik – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Bez stalowców ruszyły w ekstraklasie półfinały. Unia Leszno praktycznie zapewniła sobie finał po zdecydowanym zwycięstwie w Częstochowie. Osłabiony brakiem kontuzjowanego Nickiego Pedersena Falubaz Zielona Góra do przerwy prowadzi ze Spartą Wrocław 48:42. Rewanże w Lesznie i Wrocławiu w niedzielę, 8 września.

CZOŁÓWKA TURNIEJU W OSTROWIE WLKP.:

  • 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – pierwsze miejsce w finale, 13 (3,2,3,3,2)
  • 2. Szymon Woźniak (Polska) – drugie miejsce w finale, pierwsze miejsce w barażu, 12 (2,3,2,3,2)
  • 3. Mikkel Michelsen (Dania) – trzecie miejsce w finale, 12 (1,3,2,3,3)
  • 4. Daniel Jeleniewski (Polska) – czwarte miejsce w finale, drugie miejsce w barażu, 12 (3,3,3,1,2)
  • 5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – trzecie miejsce w barażu, 8 (3,1,d,1,3)
  • 6. Artiom Łaguta (Rosja) – defekt w barażu, 11 (1,2,3,2,3)
  • 7. Norbert Kościuch (Polska) 8 (2,2,1,2,1)
  • 8. Robert Lambert (Wielka Brytania) 7 (0,1,3,0,3)
  • 9. Przemysław Pawlicki (Polska) 7 (1,0,2,3,1)
  • 10. Nicolai Klindt (Dania) 7 (1,3,1,1,1)

PÓŁFINAŁY PLAY-OFF:

niedziela, 1 września

ForBet Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno 38:52

Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 48:42

niedziela, 8 września

godz. 16.30 Eleven Sports: Fogo Unia Leszno – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19.30 nSport+: Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 min wcześniej, a prezentacja zawodników – 15 min przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej