I dzięki temu gorzowscy piłkarze wrócili do domu z czwartym kompletem punktów. Warta wygrywa na wyjeździe z Piastem Iłowa 3:2.

Do przerwy goście prowadzili po trafieniu Michała Przybyły. Przeciwnicy zaczęli gonić w drugiej połowie, wyrównywali stan spotkania na 1:1 i 2:2. Warciarze, którzy we wcześniejszych czterech meczach stracili zaledwie jednego gola, za każdym razem na zdobycze Piasta skutecznie reagowali. Bramki na wagę zwycięstwa i utrzymania czołowego miejsca w lubuskiej czwartej lidze strzelali z rzutu karnego Wiktor Witt oraz wprowadzony po przerwie 16-latek Marcel Kasprzak.

– Reakcje zespołu na wydarzenia boiskowe były w tym spotkaniu najcenniejsze. To bardzo się liczy, tym bardziej że rywalizowaliśmy na jednym z trudniejszych terenów w tej lidze – powiedział trener Warty Paweł Wójcik.

W piątek 6 września o godz. 17 Warta podejmie na swoim stadionie TS Przylep.

PIAST IŁOWA – WARTA GORZÓW 2:3 (0:1)

BRAMKI: Hutyria (51.), Matuszewski (56.) – Przybyła (10.), Witt (52. z karnego), Kasprzak (76.)

WARTA: Czyżykow – Gołdyn, Witt, Siwiński, Tsuchiya – Posmyk (90. min Kolasa), Ufir (72. min Chyrek), Szałas, Surmaj – Zakrzewski (80. min Tyszenko), Przybyła (67. min Kasprzak).

WYNIKI Z 5. KOLEJKI:

STILON PROSUPPORT GORZÓW – Carina Gubin 2:1, Piast Iłowa – WARTA GORZÓW 2:3, Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Skwierzyna 2:0, Dąb Przybyszów – Ilanka Rzepin 4:0, Tęcza Krosno Odrzańskie – Korona Kożuchów 1:2, Czarni Żagań – Polonia Słubice 2:0, ZAP Syrena Zbąszynek – Pogoń Świebodzin 3:1.

• 1. WARTA GORZÓW 5 13 14:3
  • 2. Dąb Przybyszów 4 10 13:0
  • 3. Czarni Żagań 5 9 11:8
  • 4. Piast Iłowa 5 9 8:5
  • 5. Carina Gubin 5 9 12:7
  • 6. Polonia Słubice 5 7 13:9
  • 7. STILON PROSUPPORT GORZÓW 4 7 11:6
  • 8. Spójnia Ośno Lubuskie 4 7 7:6