Prezydent Gorzowa wydał decyzję o zakazie organizacji zgromadzeń w mieście w dniu 24 sierpnia. Jedno jednak się odbędzie: to zgromadzenie pod hasłem "Informacja o współczesnych zagrożeniach", które zostało zgłoszone jako pierwsze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezydent Gorzowa wydał decyzję o zakazie organizacji zgromadzeń w mieście w dniu 24 sierpnia. Tego dnia zgłoszony został Marsz Równości w Gorzowie. Ale też ponad 20 różnych innych pikiet i manifestacji. Organizatorzy dwóch z nich: Marszu Równości i „Informacja o współczesnych zagrożeniach” podczas piątkowego spotkania w urzędzie miasta nie doszli do porozumienia, aby uzgodnić miejsca manifestacji tak, aby nie kolidowały ze sobą. Na tej podstawie prezydent podjął swoja decyzję.

– Powodem były względy bezpieczeństwa. Nie mógł podjąć takiej decyzji w stosunku do jednego zgromadzenia o nazwie: Informacja o współczesnych zagrożeniach. To zgromadzenie zostało zgłoszone jako pierwsze. W związku z tym pozostałe zgromadzenia muszą dostosować swoje plany organizacyjne do niego. W tym przypadku względy bezpieczeństwa nie są również aż tak rygorystyczne, bo ma ono charakter mobilny. Informacja o zagrożeniach ma być umieszczona na jeżdżących po mieście samochodach. Szczegółowe uzasadnienia decyzji prezydenta zostaną umieszczone około godz. 16 na stronie Biuletynu Informacji Publicznej miasta – poinformował Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu.

Zapisz się newsletter LGBT+ i otrzymaj 2 miesiące darmowego dostępu do Wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Prawo do zgromadzeń publicznych nie może być iluzoryczne. Urzędnik państwowy powinien o tym wiedzieć! Wstyd dla Gorzowa, jeżeli Marsz Równości się nie odbędzie.
  Prawo jasno precyzuje, kiedy organ samorządowy musi musi odmówić rejestracji zgłoszonej manifestacji. Jedną z tych przesłanek jest inna manifestacja zarejestrowana wcześniej w tym samym miejscu i czasie. Twój komentarz jest całkowicie nietrafiony.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @Jad1202
  Jest litera prawa i duch prawa, manifestacja zgłoszona jednocześnie na 88 ulicach nie powinna być przyjęta jako jawnie dyskryminująca prawo innych do manifestowania swych poglądów, ale do tego trzema mieć Prezydenta a nie pobieracza prezydenckiej pensji...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Gorzowowi Wielkopolskiemu gratulujemy prezydenta - debila, demonstracja zgłoszona jednocześnie na 88 ulicach jest jawną kpiną i jawną próbą zablokowania innych demonstracji a ten debil to łyknął wstyd i żenada!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  No cóż , prezydent tchórz woli budować stację benzynową dla swojego teścia niż pokazać swoje prawdziwe oblicze, tj. faktu iż jest ukrytym gejem. Właśnie dlatego zakazał bo wszyscy widzą po jego zachowaniu że jest mocno zniewieściały. Panie Prezydencie Pan również też może zrobić comming out!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0