Od środy, 21 sierpnia wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego planuje wprowadzenie zmian w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Orląt Lwowskich. Na odcinku od ulicy Orląt Lwowskich do Kosynierów Gdyńskich ulica Sikorskiego zostanie zamknięta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Udostępniony zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Dworcowej, Sikorskiego i al. Konstytucji 3 Maja. Dworcowa w dalszym ciągu będzie drogą dwukierunkową, z możliwością wjazdu i wyjazdu od ulicy Składowej oraz od alei Konstytucji 3 Maja.

Na odcinku od ulicy Jancarza do Dworcowej ulica Sikorskiego będzie drogą jednokierunkową, z możliwością wjazdu od ul. Jancarza.

Zapewniony zostanie dojazd ulicą Sikorskiego do Spółdzielni Inwalidów „WARTA”, od skrzyżowania z ul. Dworcową. Ten odcinek będzie dwukierunkowy, bez przejazdu.

Przebudowa ul. Sikorskiego i zmiany w organizacji ruchu
Przebudowa ul. Sikorskiego i zmiany w organizacji ruchu  Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Przebudowa ul. Sikorskiego. A co w okolicy?

Ulica Kosynierów Gdyńskich na odcinku od ul. Estkowskiego do Sikorskiego (przy bibliotece) będzie drogą dwukierunkową, bez przejazdu, z możliwością wjazdu i wyjazdu wyłącznie od ul. Estkowskiego

– W al. Konstytucji 3 Maja na odcinku od Orląt Lwowskich do skrzyżowania z Estkowskiego zostanie wyznaczony pas do postoju dla autobusów. Wjazd na skrzyżowanie i przejazd w każdym kierunku będzie odbywał się jednym pasem. W tym celu wprowadzone zostaną zmiany w sygnalizacji świetlnej – informuje Krzysztof Kropiński z miejskiego wydziału dróg.

Kierowcy skręcający z al. Konstytucji 3 Maja od strony Orląt Lwowskich w kierunku al. 11 Listopada będą zmuszeni ustąpić pierwszeństwa kierowcom jadącym al. Konstytucji 3 Maja od Myśliborskiej w kierunku skrzyżowania Orląt Lwowskich, Dworcowej i Sikorskiego.

Przystanek początkowy dla autobusów MZK zostanie przeniesiony z Sikorskiego na istniejący przystanek „AWF” przy ul. Estkowskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej