Trwa cykl bardzo popularnych plenerowych koncertów "Pikniki Chopinowskie". Koncerty zaplanowano na każdą wakacyjną niedzielę, godz. 16. W najbliższą niedzielę wystąpi przed gorzowską publicznością Wiktoria Jagodzińska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncerty odbywają się na placu Sztuk przed Filharmonią Gorzowską. W razie niepogody koncerty będą przeniesione do sali kameralnej filharmonii. Wstęp na „Pikniki Chopinowskie” jest wolny.

Podczas niedzielnego „Pikniku Chopinowskiego” na fortepianie zagra Wiktoria Jagodzińska. Pianistka w wieku 6 lat rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. W kwietniu 2015 roku grała razem z Filharmonią Zabrzańską I część Koncertu fortepianowego c-moll op. 37 nr 3 Ludwiga van Beethovena. Brała czynny udział w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez prof. Wojciecha Świtałę, prof. Elżbietę Tarnawską, prof. Józefa Stompla. W kwietniu 2016 roku grała I część Koncertu fortepianowego d-moll nr 20 KV 466 wraz z zabrzańską orkiestrą szkolną. We wrześniu 2016 roku kontynuowała naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach pod kierownictwem prof. Akademii Muzycznej dr hab. Beaty Bilińskiej. W listopadzie 2016 roku zdobyła 2. miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Anny Wesołowskiej i Haliny Wesołowskiej-Madetko w Katowicach. 26 listopada 2017 w Sochaczewie została laureatem XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. 3 grudnia 2017 zajęła 1. miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie. 14 grudnia 2017 uzyskała wyróżnienie w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia we Wrocławiu. Dwukrotnie brała udział w koncertach w Zakopanem. 12 maja 2019 otrzymała 1. miejsce na XXIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Citta di Barletta” we Włoszech. 12 czerwca 2019 wykonywała I część Koncertu fortepianowego a-moll op. 54 Roberta Schumanna razem z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

Od października 2018 roku studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym w klasie fortepianu.

Piknik Chopinowski, a w programie...

...nie tylko utwory Fryderyka Chopina, również J.S. Bacha, L. van Beethovena czy preludia Wojciecha Kilara. W wykonaniu Wiktorii Jagodzińskiej usłyszymy:

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)

Mazurek nr 1 op. 56

Mazurek nr 2 op. 56

Scherzo cis-moll op. 39

Sonata b-moll op. 35

Grave – Doppio movimento

Scherzo – Piu lento

Marche funebre

Finale. Presto

***

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)

Sinfonia i Allemande z Partity c-moll BWV 826

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)

Sonata D-dur op. 10 nr 3

Presto

Largo e mesto

Minuet. Allegro

Rondo. Allegro

WOJCIECH KILAR (1932-2013)

3 preludia

Allegro molto

Adagio

Allegro molto.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej