Jak co roku prezydent Gorzowa ogłasza konkursy: "Piękne Balkony" i "Domy w Ogrodach". Zgłoszenia i zdjęcia swoich ogródków można wysyłać do końca września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, że gorzowianie potrafią zrobić prawdziwe cacka nawet z przyblokowych skwerków możemy przekonać się już od 24 lat. Konkursy mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i uwrażliwienie na estetykę miasta.

Konkurs na najpiękniejsze balkony odbywa się już po raz 24. Domy w ogrodach oceniane są po raz 21.

Wszyscy chętni do udziału oraz pragnący ocenić zgłoszone balkony i ogródki powinni zapoznać się z regulaminem konkursów, który dostępny jest w załącznikach na miejskiej stronie internetowej. Tam również można znaleźć formularze zgłoszenia udziału w konkursie.

Kto ma piękne balkony i domy w ogrodach?

.Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy Gorzowa. Zgłosić można balkony w budynkach wielorodzinnych, balkony w domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych, ogródki przy budynkach wielorodzinnych, które uprawiane są indywidualnie, ogrody przy domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych.

Z udziału w konkursach wyłączone są ogródki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz ogródki firm, wspólnot czy spółdzielni. Zdjęcia swojego balkonu lub ogrodu, albo tez obu należy dostarczyć do 30 września 2019 r. Maksymalnie można w każdej kategorii dostarczyć trzy zdjęcia. Powinny przedstawiać balkony i ogrody wyłącznie z roku 2019. Materiały można przekazać do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy ul. Myśliborskiej 34 (pokój 19 lub 21) lub do kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego z dopiskiem na kopercie „Konkurs”. Do zdjęć należy dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy dostępny na miejskiej stronie internetowej.

Oceny balkonów i ogródków dokona jury powołane przez urząd miasta. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w listopadzie. Nagrody? Dla każdego pamiątkowy dyplom oraz album o tematyce ogrodniczej, florystycznej, przyrodniczej. Nagrodzeni uczestnicy natomiast otrzymają ufundowany przez sponsorów sprzęt ogrodniczy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem