Był "stół krajowy" na temat oświaty, który zwołał premier, teraz do 6 września takie dyskusje odbywać się będą w regionach. W Gorzowie o edukacji z nauczycielami, uczniami, rodzicami rozmawiać się będzie 29 sierpnia. Kto chce w tym wziąć udział?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewódzki „okrągły stół edukacyjny” odbędzie się 29 sierpnia o godz. 11 Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Będzie to formuła poszerzonej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. – Chcemy system edukacji wypracować w rozmowie ze wszystkimi środowiskami, które są z oświatą związane: nauczycielami, uczniami, rodzicami, związkami zawodowymi czy organizacjami pozarządowymi. Z tej dyskusji chcemy wyciągnąć wnioski, które będą mogły być wdrażane w model oświaty – mówi wojewoda Władysław Dajczak.

Kurator Ewa Rawa podkreśla, że jest to okazja do porozmawiania, jaka jest lubuska szkoła i co powinno się w niej zmienić

– Ta debata będzie zorganizowana podobnie jak ogólnopolski okrągły stół. Chcemy więc rozmawiać o nauczycielu w systemie edukacji, uczniu w tym systemie, rodzicu, a także o jakości edukacji i nowoczesnej szkole. Wnioski z naszych rozmów przekażemy do MEN, i posłużą do wprowadzania zmian w prawie oświatowym – mówi kurator.

Ponieważ będzie to spotkanie o charakterze rozszerzonej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, wezmą w nim udział członkowie rady, m.in. przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych. Rada liczy 32 członków, kuratorium szacuje, że uczestników okrągłego stołu będzie ok. 70-80. Rekrutacja prowadzona jest na stronie Lubuskiego Kuratorium Oświaty.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem