Letnie Spotkania Kameralne Drezdenko 2019 trwają. Kolejny koncert jak zwykle w czwartek. Tym razem wystąpią sopranistka Aleksandra Klafetka i tenor Chaoran Zuo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po instrumentalnym przerywniku, czyli koncercie kwartetu skrzypcowego, w nadchodzącym tygodniu w Drezdenku znów usłyszymy piękne głosy. Tym razem wystąpią Aleksandra Klafetka oraz Chaoran Zuo,

Aleksandra Klafetka, sopran, pochodzi z Tucholi, lecz obecnie mieszka w Poznaniu. Magister pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwentka studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr. hab. Jarosława Bręka. Jako solistka brała udział w wielu festiwalach muzycznych, koncertach i kursach, takich jak IV Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2017, Nadnoteckie Bel Canto 2018, VII Letnie Spotkania Kameralne 2018. Członkini Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego w roku 2018. Niedawno nagrała płytę z najpiękniejszymi kolędami polskimi wraz z chórem Canto Choralis.

Chaoran Zuo to 29-letni tenor pochodzący z Chin, obecnie doktorant Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu prof. Joanny Kozłowskiej-Szczepaniak. Brał udział w liczny projektach, festiwalach, przedstawieniach oraz operach, śpiewając m.in. partie: Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” w Teatrze Wielkim w Warszawie, Monostatosa w „Czarodziejskim flecie”, partie w „Cyruliku sewilskim” czy „Weselu Figara” w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a nawet partie Stefana w „Strasznym dworze”.

W programie czwartkowego koncertu nie zabraknie więc także arii Stefana „Cisza dokoła” i innych utworów Stanisława Moniuszki, którego rok właśnie obchodzimy. A oprócz nich wiele innych słynnych arii i duetów. Z pewnością publiczność przyjmie z entuzjazmem wykonanie przez Chaorana Zuo wielkiego hitu Kiepury „Brunetki, blondynki”. Na fortepianie będzie towarzyszył wokalistom Szymon Chorobiński

Koncert 15 sierpnia o godz. 19 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Wstęp wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej