Ta historia przypomina łudząco tę ze znanym dziennikarzem w roli głównej. Pijana kobieta jechała zygzakiem, uderzyła w bariery energochłonne. I choć z uszkodzonego auta wydobywał się dym, jechała dalej. Miała 2,35 promila alkoholu we krwi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

30-letnia, ciężarna kobieta jechała drogą S3 w poniedziałkowe popołudnie. O barierki rozbiła się na obwodnicy Gorzowa. Jechała volkswagenem.

– Po ekwilibrystycznej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Jazda ta była daleka od optymalnej. Informację o takim stylu jazdy jednego z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina otrzymał oficer dyżurny – informuje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej komendy.

Kobieta mimo to kontynuowała podróż. Na rondzie Szczecińskim policjanci drogówki zatrzymali auto. Było uszkodzone.

– Wydobywał się z niego dym. Za kierownicą siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne – tłumaczy Maludy i dodaje, że policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowie ratunkowe, aby sprawdziło, czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża. Zanim kobieta została przewieziona na badania, wcześniej wykonano test na zawartość alkoholu.

– Wykazał 2,35 promilu w organizmie – mówi Maludy. Lekarze zbadają krew także pod kątem narkotyków.

30-letnia kobieta jest mieszkanką województwa zachodniopomorskiego. Pijana mogła przejechać kilkadziesiąt kilometrów. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Skierują sprawę do sądu.

– Zatrważająca jest ignorancja nie tylko fundamentalnych zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim troski o siebie, innych kierowców oraz swoje przyszłe dziecko. Prawo jazdy prędzej czy później się odzyska. Dziecka w wyniku poważnego wypadku, który mógł mieć miejsce, już nie. Tym razem los okazał się łaskawy – mówi Maludy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej