Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze ruszył z kolejnym programem wymiany starych, nieekologicznych pieców. O dofinansowanie mogą starać się samorządy, które później przekażą pieniądze swoim mieszkańcom.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W puli marszałkowskiego konkursu jest 9 mln zł. Zielona Góra i Gorzów mogą sięgnąć po maksymalnie 2 mln zł na każde z tych miast, a dla pozostałych lubuskich samorządów górny pułap to 1 mln zł.

– Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom – tłumaczy Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Samorządy już przed sięgnięciem po pieniądze muszą mieć zebraną grupę mieszkańców, która jest zainteresowana wymianą pieców. Dofinansowanie na jedno gospodarstwo nie może przekroczyć 10 tys. zł. Wnioski będzie można składać od 11 września do 8 października.

– O tym konkursie i innych będziemy jeszcze informować na różne sposoby. Także za pomocą specjalnej aplikacji. Będą w niej zawarte wszystkie niezbędne informacje – dodaje Jabłoński.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej