Ten serial pod tytułem "Ruch Chorzów czy Warta Gorzów w trzeciej lidze" trwał dłużej niż niejedna brazylijska telenowela. W tym czasie słyszeliśmy, że bardziej zaufają stąpającemu nad przepaścią Ruchowi, który być może nie dotrwa do końca rundy jesiennej, niż wezmą sobie na głowę wyjazdy do dalekiego Gorzowa. Warta i Stilon od najbliższej soboty zaczynają bój o zwycięstwo w lubuskiej czwartej lidze. Dla jednej z nich banicja na poziomie wojewódzkim niestety potrwa co najmniej dwa sezony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po rekordowych spadkach z drugiej ligi do trzeciej grupy trzeciej ligi z czwartą ligą musiało się przywitać aż sześć ekip. Także obie gorzowskie – Warta i Stilon.

Szybko okazało się ile kosztowała warciarzy porażka w ostatniej kolejce 8 czerwca. W 89. min Miłosz Reisch strzelił gola na wagę zwycięstwa dla MKS Kluczbork. W ten sposób ten zespół zajął 13. miejsce (pierwsze spadkowej), a nasi piłkarze – 14.

Chwilę to trwało, ale MKS właśnie znów zaczyna rywalizację w trzeciej lidze, bo spadkowicz z drugiej ligi Rozwój Katowice przegrał z problemami organizacyjnymi.

Wtedy ruszył serial związany z kłopotami Ruchu Chorzów. Ogromne problemy tego klubu nie skończą się długo, a może nigdy. Właściwie dopiero wczoraj tak ostatecznie okazało się, że mimo wszystko chorzowianie pozostaną w trzeciej lidze. Komisja do spraw licencji w trzeciej grupie trzeciej ligi wyraziła zgodę na przedłużenie terminu spłaty przeterminowanych zobowiązań klubu Ruch Chorzów S.A. do dnia 30 września 2019 r. Za niespełnienie w terminie kryterium finansowego nałożono na klub karę pieniężną w wysokości 3 tys. zł oraz pozbawiono zespół w aktualnym sezonie rozgrywkowym dwóch punktów.

Czy Ruch przetrwa najbliższe tygodnie, miesiące? Tego nie wie zupełnie nikt. Na dziś bardziej gotowa na trzecią ligę – organizacyjnie i kadrowo – jest z pewnością Warta Gorzów. Niestety lubuskie to ciągle piłkarska pustynia i niewielu chce pomóc, aby to zmieniać.

Wyścig o zwycięstwo oraz awans obu gorzowskich drużyn w startującym właśnie sezonie lubuskiej czwartej ligi z pewnością będzie interesujący, choć po ruchach, które wykonali warciarze oraz stilonowcy, kibicowaliśmy powrotowi Warty do trzeciej ligi już teraz, bo wyglądało wtedy, że za rok znów możemy mieć dwa zespoły na wyższym poziomie. Niestety w Gorzowie w czerwcu przyszłego roku ktoś obejdzie się smakiem. Szkoda. Będą nerwy, korespondencyjna walka co kolejkę, oraz zapewne wyjątkowo elektryczne derby, bo punkty wywalczone w bezpośrednich pojedynkach, mogą mieć decydujące przełożenie na końcową tabelę. Gospodarzem pierwszych z nich 29 września będzie Stilon.

Warciarze zaczynają rozgrywki dwoma meczami na swoim boisku. W najbliższą sobotę o godz. 17 podejmą Polonię Słubice, a w czwartek 15 sierpnia o tej samej porze Pogoń Skwierzyna. Stilonowcy w tym czasie zagrają z Syreną w Zbąszynku i Polonią w Słubicach.

PROGRAM 1. KOLEJKI LUBUSKIEJ CZWARTEJ LIGI:

WARTA GORZÓW – Polonia Słubice (sobota 10 sierpnia, godz. 17, stadion przy ul. Krasińskiego w Gorzowie), ZAP Syrena Zbąszynek – STILON PROSUPPORT GORZÓW (sobota 10 sierpnia, godz. 17, stadion przy ul. Sportowej 2 w Zbąszynku), Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Świebodzin, Piast Iłowa – Carina Gubin, Pogoń Skwierzyna – Spójnia Ośno Lubuskie, Tęcza Krosno Odrzańskie – Ilanka Rzepin, TS Przylep – Dąb Przybyszów, Czarni Żagań – Korona Kożuchów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej