Wybory parlamentarne 2019. Ogromnym zaskoczeniem jest Tomasz Aniśko na czele lubuskiej Koalicji Obywatelskiej. Potem już nie ma niespodzianek. Startują posłowie PO oraz radni sejmiku, powiatów i miast.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To będzie zupełnie inna lista wyborcza do Sejmu lubuskiej Platformy Obywatelskiej niż cztery lata temu. Nie ma już liderów – Stefana Niesiołowskiego i Bożeny Bukiewicz. Listę pociągnie nieoczekiwanie Tomasz Aniśko, działacz Partii Zielonych, na co dzień mieszkający w Ośnie Lubuskim.

Z drugiego miejsca wystartuje Waldemar Sługocki, senator i szef lubuskiej Platformy Obywatelskiej. – Działacze powoli zrozumieją, że taka jest cena szerokiej koalicji. Platforma musi się trochę posunąć, oddać ileś miejsc. To normalne – tłumaczył w „Wyborczej” Sługocki.

Trzecie miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej zajmie Krystyna Sibińska z Gorzowa, posłanka zasiadająca w Sejmie od 2011 r. Z czwartego miejsca wystartuje inna posłanka PO i była wojewoda lubuska – Katarzyna Osos z Zielonej Góry.

Na dalszych miejscach znaleźli się:

5. Jerzy Wierchowicz – radny sejmiku, adwokat z Gorzowa

6. Tomasz Kucharski – poseł PO, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie

7. Marcin Jabłoński – były marszałek lubuski, dziś członek zarządu woj. lubuskiego

8. Witold Pahl – były poseł, prawnik z Gorzowa.

Na listach znaleźli się także zielonogórski radny Marcin Pabierowski i radny sejmiku Grzegorz Potęga. Z dalszych miejsc wystartują także wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski, Bogusław Zaborowski, były radny sejmiku oraz Artur Niezgoda, radny powiatu żagańskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej