Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły i potrzeby.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powstaje właśnie projekt uchwały budżetowej na 2020 rok. Każdy mieszkaniec może składać propozycje zadań, które władze miasta będą realizować w przyszłym roku. Poza budżetem obywatelskim, który projektowano już wcześniej podczas spotkań i konsultacji z mieszkańcami, to kolejna okazja dla gorzowian, aby zaproponować przyszłoroczne zadania i miejskie wydatki. Wnioski można składać aż do chwili przyjęcia uchwały. Złożenie wniosku do 20 września 2019 roku zwiększy szanse ujęcia zgłoszonego zadania w projekcie budżetu miasta na 2020 rok.

Wniosek powinien zawierać dane korespondencyjne wnioskodawcy, opis zadania oraz podpis wnioskodawcy. Chodzi o propozycje zadań własnych samorządu, które wyszczególnione są w ustawie o samorządzie gminnym i w ustawie o samorządzie powiatowym (Gorzów jest miastem na prawach powiatu).

Wnioski można składać lub wysyłać na adres: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Kancelaria Ogólna, ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp. Mail: kancelaria@um.gorzow.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem