Ani my, ani miasto, nie otrzymaliśmy żadnego wniosku o udziale Przystanku Jezus - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zabraknie wielkiego namiotu Przystanku Jezus. Jeszcze 1 lipca ich udział wydawał się pewny. Dwa dni później zwołali konferencję prasową. Znane było tegoroczne hasło – „Jesteście moimi przyjaciółmi”.

Rzecznik prasowy WOŚP, Krzysztof Dobies informuje, że Przystanek Jezus nie potwierdził swojego udziału w tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie.

– Wszystkie organizacje działające na terenie wydarzenia mają obowiązek zgłosić swój udział. Przystanek Jezus, będący dużą organizacją i mający bazę poza terenem Festiwalu, musiał spełnić dwa wymogi. Po pierwsze, zgłosić się do miasta po zgodę i miejsce na działalność. I niezależnie od tego, że ich baza znajduje się na terenie miasta, zawsze musieli także poprosić o pozwolenie nas, organizatora Festiwalu, jeśli chcieli działać na terenie Pol’and’Rock – wyjaśnia Dobies.

– Zawsze chętnie dawaliśmy zgodę Przystankowi Jezus. Ale w tym roku ani my, ani miasto Kostrzyn, nie otrzymaliśmy od nich zgłoszenia. Nie znamy powodów ich tegorocznej nieobecności – dodaje rzecznik WOŚP.

Przystanek Jezus to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna zapoczątkowana w 1999 r. w Żarach przez ówczesnego biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Edwarda Dajczaka. Organizacją zajmuje się Wspólnota św. Tymoteusza z przygranicznego Gubina. Jej opiekunem jest ks. Artur Godnarski.

Kościół zapowiada jednak, że ewangelizatorzy także w tym roku pojawią się na festiwalu w Kostrzynie. Już nie jako Przystanek Jezus, ale – Przyjaciele Jezusa. Udział kosztuje 100 zł. Uczestnicy będą mieszkali na polu namiotowym w sąsiedztwie festiwalu. Wyróżniać będzie ich górujący nad namiotami krzyż.

25. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie.

Na scenach festiwalu zagrają m.in. Prophets of Rage, Lordi, Ziggy Marley, The Adicts, Dub FX, Acid Drinkers, Skunk Anansie, Kult, Agnieszka Chylińska i Happysad.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej