Przed nami żużlowe derby w PGE Ekstralidze. Z mocnym wskazaniem na gospodarzy rewanżu, czyli Falubaz, bo przecież w pierwszym, tegorocznym meczu wygrał ze Stalą w Gorzowie 49:41. - W tym widzę naszą szansę, bo sam czuję, jak chłopacy ze Stali chcą się zrewanżować - powiedział Szymon Woźniak, jeden z tych, który musi w tym pojedynku wspiąć się na wyżyny, aby goście mocno powalczyli.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez cały sezon stalowcy są pod kreską, a ich ostatnie wyjazdy do Grudziądza i Wrocławia im po prostu nie wyszły. Czy choć część naszych bolączek zaleczyła miesięczna przerwa od ligi? Żużlowcy twierdzą, że tak, znów mówią o najbliższych spotkaniach z nadzieją.

Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, gorzowscy młodzieżowcy... To oni muszą koniecznie od teraz pomóc dominatorowi torów wszelakich Bartoszowi Zmarzlikowi oraz najrzadziej nas zawodzącemu Duńczykowi Andersowi Thomsenowi, który debiutuje w ekstraklasie na bardzo przyzwoitym poziomie, aby Stal nie wylądowała w barażach, czyli w dodatkowych meczach o utrzymanie.

– Jak wychowanek Polonii Bydgoszcz dokładnie wiem, co to znaczy pojedynek derbowy, choć muszę przyznać, że te starcia Gorzowa z Zieloną Górą wzbudzają znacznie większe emocje niż mojego byłego zespołu z Toruniem – powiedział Szymon Woźniak na antenie Radia Gorzów. Pod tym linkiem znajdziecie także, co o derbowych nastrojach mówił Krzysztof Kasprzak. – Tegoroczny mecz z Falubazem w domu zupełnie nie potoczył się po naszej myśli [Stal przegrała 41:49]. Mieliśmy przewagę, ale potem ją dość szybko straciliśmy. Po tym wyniku wszyscy mówią, że w niedzielę gospodarze są zdecydowanym faworytem. W tym widzę naszą szansę, bo sam czuję jak chłopacy chcą się zrewanżować. Co z tego wyjdzie? Musimy pojechać w Zielonej Górze tak, jak jeszcze nigdy w tym sezonie. Wiem, że w tym składzie Stali jest duży potencjał i jeśli go nareszcie w pełni pokażemy, to będzie szansa na miłą niespodziankę.

Woźniak nie miał ostatnio łatwych dni, wakacje minęły mu na rehabilitacji po poważnej kraksie w Elitserien.

– Wypadek był bardzo groźny, mocno odczułem jego skutki, ale to już jest ten czas, w którym z czystym sumieniem mogę wrócić do ścigania – stwierdził żużlowiec. – Nie jadę na derby z marszu, dobrym przetarciem był czwartkowy, zwycięski mecz mojej Vetlandy w Szwecji. Tam też zaczęło się od upadku z winy rywala, ale na szczęście nic poważnego się nie stało. Kończyłem te zawody w zadowalającym stylu, wygrywając z kolegami z drużyny, także z Bartkiem Zmarzlikiem, podwójnie. Jest bojowe nastawienie i ochota na walkę do końca. Za to uwielbiam żużel, że tu często wszelkie spekulacje biorą w łeb.

Zawodnik Stali próbuje gorzowskich kibiców podnieść na duchu, a my dodamy, że rok temu nasi wygrali w Zielonej Górze 47:43, Woźniak zdobył wtedy 9+1 pkt w pięciu startach. I jechaliśmy tam bez kontuzjowanego Martina Vaculika, który teraz jest w Falubazie.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA– TRULY.WORK STAL GORZÓW

Niedziela 28 lipca, godz. 19.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, transmisja w nSport+.

FALUBAZ: 9. Martin Vaculik, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Patryk Dudek, 13. Nicki Pedersen, 14. Damian Pawliczak, 15. Norbert Krakowiak, 16. Mateusz Tonder.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Peter Kildemand, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Anders Thomsen, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Alan Szczotka.

WYNIKI I PROGRAM 11. KOLEJKI:

piątek 26 lipca

Fogo Unia Leszno – Speed Car Motor Lublin 51:39 (bonus dla Unii)

ForBet Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń 52:38 (bonus dla Włókniarza)

niedziela 28 lipca

godz. 16.45 nSport+ Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Truly.work Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Fogo Unia Leszno 11 25 +132
  • 2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
  • 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
  • 4. MrGarden GKM Grudziądz 10 13 +13
  • 5. ForBet Włókniarz Częstochowa 11 12 -38
  • 6. TRULY.WORK STAL GORZÓW 10 8 -38
  • 7. Speed Car Motor Lublin 11 7 -50
  • 8. Get Well Toruń 11 3 -109

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

piątek 2 sierpnia

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

godz. 20.30 Eleven Sports Speed Car Motor Lublin – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 4 sierpnia

godz. 16.45 nSport+ Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 nSport+ Truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

PROGRAM 13. KOLEJKI:

piątek 9 sierpnia

godz. 18 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń

niedziela 11 sierpnia

godz. 16.45 nSport+ Speed Car Motor Lublin – Truly.work Stal Gorzów

godz. 19.30 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej