Właśnie poznaliśmy składy na niedzielne, derbowe starcie w Zielonej Górze. Wraca po wypadku Szymon Woźniak i Stal Gorzów do swojego, żelaznego ustawienia. - O wyniku decydują w pełni zdeterminowani zawodnicy, a nie ten czy tamten numer. Finisz ligi mamy trudny, sytuację w tabeli nieciekawą, ale wciąż coś jeszcze do wygrania - powiedział nasz trener Stanisław Chomski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na papierze zdecydowanym faworytem jest Falubaz, który przecież na początku maja wygrał w Gorzowie 49:41. Stali zupełnie nie pomaga wyjazdowa statystyka, przez którą zaglądają nam w oczy baraże o utrzymanie. Najwięcej – 43 pkt – zdobyliśmy w 1. kolejce w Częstochowie, najmniej – 32 pkt – w ostatnim meczu przed przerwą wakacyjną we Wrocławiu. Jeśli żółto-niebiescy w najbliższą niedzielę jeszcze raz zaprezentują moc w stylu: Bartosz Zmarzlik i długo nic, to znów nic dobrego z tego nie wyniknie. I szczerze mówiąc, taki scenariusz jest najbardziej realny.

– Wiemy jak to wszystko wygląda, cierpimy przez brak drugiego pewniaka, który regularnie, porządnie wsparłby Bartka – powiedział trener Stali Stanisław Chomski. – Nie dało się przewidzieć, że takie zawirowania z motocyklami dopadną Krzysztofa Kasprzaka, a przez to drużyna dostanie od niego mniej punktów. Szymon Woźniak też wraca do jazdy po bardzo groźnym upadku w lidze szwedzkiej. Uważam jednak, że sezon jeszcze się nie skończył i zawodnicy są tego świadomi. Oni walczą nie tylko o punkty dla Gorzowa, ale również o swoją przyszłość, o miejsce w zespołach ekstraklasy. Falubaz, Unia Leszno, Motor Lublin i Włókniarz Częstochowa, czyli nasi rywale na finiszu, pokazali klasę, co nie znaczy, że nie mamy ochoty mocno powalczyć, odwrócić naszą złą passę. Dużo już mówiłem o potencjale. Liczę, że wiele z niego zobaczymy na torze. Czy to są tylko puste słowa? Drużyna da niedługo odpowiedź.

Woźniak po powrocie do ścigania, zajął w składzie stalowców na wyjazd swoje stare miejsce pod jedynką, a Anders Thomsen wrócił do Krzysztofa Kasprzaka. Bardziej zamieszał Adam Skórnicki z Falubazu, który pierwszy raz w tym sezonie pod dziewiątkę wpisał Słowaka Martina Vaculika.

– Rywale z Zielonej Góry mają tak mocną formację seniorską, że grożą w każdym zestawieniu. A my? Można mieszać numerami, jeśli dotychczasowe wybory komuś strasznie by uwierały. Przede wszystkim w meczu pożądani są bardzo zdeterminowani zawodnicy, a nie ten czy tamten numer. Chciałbym, żeby kibice taki Gorzów zobaczyli w derbowym meczu i w kolejnych. Falubaz wygrał u nas. Póki jest taka możliwość, spróbujmy zrewanżować się tym samym – zakończył Chomski.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA– TRULY.WORK STAL GORZÓW

Niedziela 28 lipca, godz. 19.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, transmisja w nSport+.

FALUBAZ: 9. Martin Vaculik, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Patryk Dudek, 13. Nicki Pedersen, 14. Damian Pawliczak, 15. Norbert Krakowiak, 16. Mateusz Tonder.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Peter Kildemand, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Anders Thomsen, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Alan Szczotka.

PROGRAM 11. KOLEJKI:

piątek 26 lipca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

niedziela 28 lipca

godz. 16.45 nSport+ Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Truly.work Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Fogo Unia Leszno 10 22 +120
  • 2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
  • 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
  • 4. MrGarden GKM Grudziądz 10 13 +13
  • 5. ForBet Włókniarz Częstochowa 10 9 -52
  • 6. TRULY.WORK STAL GORZÓW 10 8 -38
  • 7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
  • 8. Get Well Toruń 10 3 -95

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

piątek 2 sierpnia

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

godz. 20.30 Eleven Sports Speed Car Motor Lublin – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 4 sierpnia

godz. 16.45 nSport+ Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 nSport+ Truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

PROGRAM 13. KOLEJKI:

piątek 9 sierpnia

godz. 18 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń

niedziela 11 sierpnia

godz. 16.45 nSport+ Speed Car Motor Lublin – Truly.work Stal Gorzów

godz. 19.30 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej