Kolejny etap prac drogowych na ul. Kostrzyńskiej rozpocznie się w czwartek 25 lipca. MZK wprowadza od czwartku dodatkowy przystanek przy ul. Warzywnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek 25 lipca zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kostrzyńskiej, Dobrej i Warzywnej. Wykonawca inwestycji planuje zająć północno-wschodnią część skrzyżowania (od strony parku).

Autobusy linii T2, T4, 119, 401 oraz linii nocnych będą dodatkowo zatrzymywać się (w obu kierunkach) na przystanku przy ul. Warzywnej.

Będzie to ostatni etap przebudowy skrzyżowania. Ruch na skrzyżowaniu nadal będzie kierowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Ze względu na ograniczoną przejezdność na skrzyżowaniu dla pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t nie będzie możliwości bezpośredniego skrętu w lewo z ul. Dobrej w Kostrzyńską (w kierunku centrum). Aby przejechać w kierunku ul. Tartacznej czy siedziby MZK, trzeba będzie zawrócić na pętli autobusowej przy ul. Warzywnej. Utrudnienia na skrzyżowaniu mają potrwać do końca sierpnia.

Na ul. Kostrzyńskiej ruch wahadłowy

Także w czwartek 25 lipca wykonawca planuje zmianę organizacji ruchu na ul. Kostrzyńskiej w okolicy ul. Górnej i mleczarni. Zajęty zostanie kolejny odcinek ul. Kostrzyńskiej o długości ok. 85 m, od ul. Kostrzyńskiej bocznej do Górnej. Prace będą prowadzone na połowie jezdni, przy zachowaniu ruchu wahadłowego, sterowanego za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W miejscu prowadzenia robót drogowych będzie obowiązywać zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej