Specjalna komórka policji będzie łapać piratów w naszym województwie. Zajmie się szczególnie tymi, którzy znacznie przekraczają prędkość.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na polskich drogach nie brakuje „szybkich i wściekłych”. W całym kraju policja powołała specgrupy, których celem jest walka z piratami drogowymi.

Grupa „Speed” swoją działalność rozpoczyna w Lubuskiem. Funkcjonariusze wchodzący w jej skład mają być dodatkowym wsparciem dla drogówki.

– Mundurowi z tej grupy będą kierowani na akcje w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik wojewódzkiej policji.

Funkcjonariusze z grupy „Speed” mają nie tylko łapać zuchwałych kierowców. Oprócz tego będą obserwowali i analizowali nagrania piratów w internecie. Do swojej pracy wykorzystają m.in. miejski monitoring.

– Jako jedni z pierwszych na lubuskie drogi wyjechali policjanci z powiatu krośnieńskiego – informuje Maludy. – O wynikach działań policjantów z grupy „Speed” będziemy informowali w specjalnych komunikatach – dodaje.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej