275 osób zmierzyło się dziś z przepiękną, leśną trasą przełajową wokół jezior Nierzym, Ostrowite i Jeż. Do pokonania było dokładnie 5340 m, a uczestnicy startowali i finiszowali w Ośrodku Przywodnym Nierzym. Na krótszych dystansach rywalizowali najmłodsi, którzy wyjeżdżali zachwyceni wyjątkową ilością oraz jakością nagród.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wcześniej z biegaczami w Nadleśnictwie Kłodawa, które po raz siódmy organizowało te zmagania, wsparte przez miasto Gorzów, gorzowski OSiR oraz gminę Kłodawa, fruwały sokół wędrowny, puszczyk czy dudek, bo każdy z biegów ma swojego ptasiego patrona. Tym razem startującym, na okolicznościowych koszulkach i pamiątkowych medalach, towarzyszyła sikora bogatka.

Piękne miejsce, malownicza trasa, u wszystkich wydzielające się hormony szczęścia, co jest wypisane na twarzach uczestników. Jednym słowem biegacze amatorzy powinni spotykać się w takich miejscach zdecydowanie częściej niż raz w roku.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mariusz Nowak z Różanek przed Dominikiem Krycą z Wędrzyna, a trzeci był Wojciech Szymański z Kłodawy.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie wyniki w kategorii open mężczyzn.

Wśród kobiet wygrała Magdalena Cycoń z Gorzowa przed Katarzyną Pilarczyk z Nowogródka Pomorskiego i następną gorzowianką Moniką Walentynowicz.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie wyniki w kategorii open kobiet.

– Proszę koniecznie podziękować i napisać dwa dobre słowa o podejściu organizatora do biegów dziecięcych. Nadleśnictwo Kłodawa, chylimy czoła. Fantastyczne nagrody dla każdego uczestnika biegów dla najmłodszych, niespotykane wręcz dla zwycięzców. Po raz pierwszy z tym się spotkaliśmy, to ewenement na skalę krajową i wielka radość dla dzieciaków, które zarażają się bieganiem, czyli zdrowym stylem życia – usłyszeliśmy od rodziców.

Są więc więcej niż dwa słowa i również od nas wielkie dziękujemy. Biegi dziecięce były podzielone na trzy kategorie wiekowe. Do 6 lat dystans 300 m, od 7 do 11 lat dystans 500 m oraz od 12 lat dystans 1 km. Każde startujące dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a także upominki – długopisy, gry, kredki, małe pluszaki. Najlepsze trójki również puchary, książki, zabawki. Dodatkowo zwycięzcy odbierali voucher do Energylandii o wartości 150 zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej