Urząd marszałkowski przekazał 200 tys. zł na remonty w szkołach w Gorzowie. Pieniądze będą przeznaczone na usuwanie skutków ulewnych opadów z czerwca bieżącego roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pieniądze pokryją koszty remontów pomieszczeń dydaktycznych w trzech gorzowskich szkołach, które w wyniku ulewnych deszczy ucierpiały najbardziej.

Chodzi o Szkołę Podstawową nr 21, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej.

Remonty w szkołach i solidarne samorządy

– Bardzo nam zależy, aby szkoły mogły wydać te pieniądze już podczas wakacji. Nie jest to może duża kwota, ale zależało nam, aby pokazać, że samorządy są solidarne. Współpracujemy ze sobą, działamy natychmiast i pomagamy sobie – podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Straty w gorzowskich placówkach szacowane są na ok. 700 tys. zł. Pomoc z budżetu województwa lubuskiego pozwoli na szybkie rozpoczęcie najbardziej koniecznych prac.

– Pieniądze przeznaczymy na odremontowanie klas i korytarzy, a w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących remont zniszczonego przez ulewę laboratorium chemicznego – informuje wiceprezydent Małgorzata Domagała.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej