Arkadiusz Jakubik, znany aktor i wokalista, będzie gościem kolejnego koncertu z cyklu "Scena na scenie".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Absolwent PWST, Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu, jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego: grał m.in. w „Weselu”, „Drogówce” czy „Klerze”.

Zaczynał karierę w Operetce Warszawskiej i Teatrze Rampa, więc na śpiewaniu się zna. Z operetką raczej już się go nie kojarzy, bo jest wokalistą rockandrollowej grupy muzycznej Dr Misio. Tym razem jednak przyjeżdża z najnowszym solowym projektem pod tytułem „Szatan na Kabatach”, który miał premierę przed rokiem.

Stylistycznie wyraźnie odcina się od tego, co robi Dr Misio, a na płycie panuje eklektyzm: od cyberpunka, przez elektropop, techno czy post new wave. Jakubik odwołuje się do swoich idoli z lat 80., czyli Joy Division, Kraftwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. W inteligentnych, ironiczno-sarkastycznych tekstach piosenek Jakubik śpiewa jak zawsze o miłości, śmierci i samotności, mieszając to z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Jest zresztą obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego ich współautorem.

Teraz Arkadiusz Jakubik, a potem...

Jak brzmi Jakubik, można się przekonać w sobotę 20 lipca o godz. 21 w Amfiteatrze MCK, ul. Drzymały (park Siemiradzkiego). Bilety: 35 zł do kupienia w kasie MCK oraz na Abilet.pl.

A oto kogo jeszcze widzimy na afiszu cyklu „Scena na scenie”: 11 sierpnia – niXes, 31 sierpnia – Natalia Przybysz, 7 września – Daria Zawiałow.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej