W środę zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. Wykonawca zajmie się teraz odcinkiem od skrzyżowania z ulicą Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Ten odcinek zostanie wyłączony z ruchu kołowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wykonawca korzysta z wakacji, kiedy ruch – w okolicy znajdują się przecież szkoły, jak ZS Budowlanych czy I LO – jest mniejszy. Otwarte zostanie natomiast skrzyżowanie ulic Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego do Roosevelta wyznaczony zostanie przez ulice: Czarnieckiego, Puszkina oraz Żwirki Wigury.

Ul. Kazimierza Wielkiego zamknięta. A co  z MZK?

Z ulicy korzystać będą również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. (linie T2, 503 i 505), których trasa nadal wyznaczona będzie objazdem przez Wyszyńskiego. Zmianie ulegnie dalszy fragment trasy, gdzie autobusy z ul. Wiejskiej skierowane zostaną prosto w ul. Puszkina, gdzie zlokalizowane zostaną dwa przystanki zastępcze: przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Czarnieckiego (odpowiednik przystanku Piaski) oraz przystanek w okolicach skrzyżowania z ul. Kilińskiego (odpowiednik przystanku Kilińskiego).

Dojazd do ulicy Kukuczki odbywać się będzie po jezdni bocznej przy posesjach nr 41 – 63, gdzie wykonawca przygotuje poszerzenia drogi w celu wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.

Zamknięcie odcinka potrwa co najmniej do końca wakacji.

Wykonawca udostępni dla ruchu wyjazd z ulicy Chodkiewicza od strony kościoła, a na jezdni wspomagającej przy pogotowiu i Urzędzie Stanu Cywilnego przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy.

Organizacja ruchu na pozostałych odcinkach ul. Kazimierza Wielkiego pozostaje bez zmian. Na odcinku od ul. Żwirki Wigury do Pałacu Ślubów nadal funkcjonować będzie jako jednokierunkowa z ograniczeniem prędkości do 30 km na godz. Na odcinku od ul. Kukuczki do ul. Okrzei ruch będzie odbywał się wyłącznie po jezdni bocznej dwukierunkowo – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej