Czy jesteśmy zdziwieni, że spadający z podium żużlowych mistrzostw Polski Piotr Pawlicki nie pogratulował srebrnego medalu Bartoszowi Zmarzlikowi? Nie, bo leszczynianin lubi robić niezdrowy szum poza torem, a te emocje ewidentnie nie pomagają mu w rozwoju sportowym. Dobrze, że na końcu i tak trzeba wyjechać do kolejnego wyścigu i tam pokazać, ile jesteś wart. Przed Stalą Gorzów już do końca same trudne mecze, w których będziemy bronić się przed spadkiem na siódmą pozycję w tabeli PGE Ekstraligi i barażami o utrzymanie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotr Pawlicki nie mógł przeżyć wykluczenia w jednym z wyścigów, podczas niedzielnego finału IMP w Lesznie. W niewybredny sposób skrytykował decyzję sędziego jeszcze w parkingu, a potem obraził Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów. Mówił, że ten podjeżdża swoich kolegów i zamyka płoty. Jednym słowem torowy bandyta. Takie zachowanie spowodowało, że Zmarzlik stał się wrogiem numer jeden kibiców, którzy byli za zawodnikami gospodarzy. Gwizdali na stalowca przy każdej okazji, słyszeliśmy wyzwiska, gdy ten stawał na drugim stopniu podium i odbierał srebrny medal.

Zimny prysznic w szatni po zawodach nie zmył złych emocji, bo Pawlickiego nie było stać na gratulacje dla Zmarzlika. Wstyd. „Znaleźć się wśród najlepszych naszego kraju po raz kolejny to dla mnie sukces, może nie na miarę tego z przed roku lecz doświadczenie, które zyskujesz podczas takich turniejów bezcenne! Gratulacje dla Janusz Kołodziej Racing Maciej Janowski” – napisał żużlowiec Unii.

Jeśli chce ciągle budować wokół siebie taki wizerunek, jego sprawa. Od tego prestiżowych sukcesów mu nie przybywa, a przecież dla sportowca to powinno być najważniejsze. Na torze żużlowcy walczą o chwałę i sławę, szacunek u kibiców.

Pawlicki ze swoim fochem zostaje w domu, a w najbliższą sobotę i niedzielę Zmarzlik z Maciejem Janowskim będą walczyć o zwycięstwo dla Polski w drugiej edycji Speedway of Nations. Dwudniowy finał odbędzie się w Togliatti w Rosji.

28 lipca gorzowscy żużlowcy wracają do ligi na najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu zasadniczego. Od razu czekają ich dwa mecze wagi ciężkiej: derby w Zielonej Górze oraz starcie w domu z niepokonaną do tej pory Unią Leszno. Liczymy, że dalej będziemy się już tylko pasjonować niesamowitym ściganiem Zmarzlika, Pawlickiego, Kasprzaka, Kołodzieja. Niech pokażą swoje mistrzostwo właśnie na torze, zbliża się do tego świetna okazja.

Dzisiaj i jutro stadion im. Edwarda Jancarza opanują młodzieżowcy, startujący w półfinałach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Początek zawodów w oba dni o godz. 17.

PROGRAM 11. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

piątek 26 lipca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

niedziela 28 lipca

godz. 16.45 nSport+ Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Truly.work Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników - 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Fogo Unia Leszno 10 22 +120
  • 2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
  • 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
  • 4. MrGarden GKM Grudziądz 10 13 +13
  • 5. ForBet Włókniarz Częstochowa 10 9 -52
  • 6. TRULY.WORK STAL GORZÓW 10 8 -38
  • 7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
  • 8. Get Well Toruń 10 3 -95

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

piątek 2 sierpnia

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

godz. 20.30 Eleven Sports Speed Car Motor Lublin – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 4 sierpnia

godz. 16.45 nSport+ Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 nSport+ Truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej