To pierwszy taki pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności. Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą zapraszają na produkcje bez językowych barier.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z 15 proponowanych przedstawień abonenci będą mogli, w zależności od nastroju, stworzyć swój własny program.

Sa wśród nich widowiska baletowe, koncerty muzyki klasycznej, pokaz malarstwa piasku, opera z polskimi napisami oraz festiwal muzyki świata transVOCALE.

Wybierając trzy, pięć lub siedem wydarzeń w ramach karnetu abonamentowego, można zaoszczędzić nawet do 23 proc. w porównaniu z wyjściowymi cenami biletów. Nie trzeba się też zobowiązywać do zakupu karnetów na kolejne sezony, bo karnet nie jest przedłużany automatycznie.

Frankfurt nad Odrą kusi kulturą

Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic, podkreśla, że ta propozycja doskonale wpisuje się w ideę dwumiasta. – To jest nasz cel, żeby o współpracy rozmawiać językiem korzyści. Kultura od lat jest filarem naszej integracji i bardzo się cieszę, że dzięki nowej ofercie Forum Kleista ten filar będzie jeszcze solidniejszy – stwierdza.

– Tą ofertą po raz kolejny udowadniamy uniwersalne możliwości kultury budującej mosty z dala od językowych barier i pozwalającej doświadczać jej wspólnie wszystkimi zmysłami. To ważny krok dla dwumiasta. Cieszymy się na spotkania oraz wymianę z naszymi polskimi sąsiadami – dodaje Florian Vogel, kierownik artystyczny w Forum Kleista.

Informacje dotyczące zalet oferty abonamentowej, programu i cen znaleźć można na stronie internetowej www.kleistforum.de lub w broszurze dotyczącej polskiego abonamentu, którą można otrzymać w kasach prowadzących przedsprzedaż oraz w różnych instytucjach w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą.

Porady w języku polskim dotyczące abonamentu można otrzymać również w Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej mieszczącej się w Domu Bolfrasa przy Große Oderstraße 29 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty: 10-14).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej