Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że udostępniono dla ruchu przebudowaną jezdnię autostrady A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica w kierunku Świnoujścia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To gruntownie remontowane miejsce w okresie letnim przez dłuższy czas było prawdziwą udręką dla kierowców. Wielokilometrowe korki tworzyły się szczególnie w weekendy. Od teraz kierowcom, także z Gorzowa i województwa lubuskiego, którzy udają się w drogę nad morze, powinno być łatwiej.

GDDKiA poinformowała, że można już korzystać z dwóch jezdni na drodze A6, bo udostępniono dla ruchu przebudowany odcinek autostrady Szczecin Dąbie–Rzęśnica w kierunku Świnoujścia.

Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do poniedziałku będzie czynny jeden pas ruchu. Jest to związane z dostosowaniem oznakowania do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku.

Po okresie przejściowym kierowcy do końca wakacji będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu na obu jezdniach. Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia. Warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy.

Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną.

Na jezdni w stronę Szczecina jest obecnie wykonana warstwa wiążąca i wykonawca, Energopol Szczecin, po wakacjach będzie musiał położyć warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały również zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt oraz wykonanie siatek wygradzających i roboty wykończeniowe. Całość przebudowy zgodnie z kontraktem powinna się zakończyć do kwietnia 2020 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej