W czwartek odbył się przetarg na atrakcyjne tereny inwestycyjne przy ul. Dobrej, które zostały uzbrojone dzięki funduszom europejskim. Żadna z wystawionych w pierwszym rzucie działek nie znalazła inwestora.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Brak chętnych może dziwić, bo działki są atrakcyjnie położone. Tren inwestycyjny typu greenfield powstał w pobliżu strefy przemysłowej, przy węźle S3, w zachodniej części miasta. Jest tu kilkanaście działek o powierzchni od 0,9 do 4 ha. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tu być prowadzone usługi biurowe, handlowe, transportowe, magazynowe i rzemieślnicze.

Ważne, że działki są w pełni uzbrojone, na co miasto dostało pieniądze w ramach ZIT (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Jest sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, powstała też oświetlona droga wewnętrzna.

Wcześniej urzędnicy mówili, że jest zainteresowanie, a przedsiębiorcy pytają o terminy przetargów. Następny przetarg, tym razem również na działki leżące bezpośrednio przy ul. Dobrej, zaplanowano na jesień.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej