Miasto ogłosiło na początku lipca kolejny przetarg na rozbudowę SP nr 20 na Górczynie. Czy tym razem pojawi się szansa na przeprowadzenie tej inwestycji, dowiemy się dokładnie za tydzień.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na rozbudowę SP nr 20 czekamy już od ponad roku. Inwestycja nie ma szczęścia w przetargach. Najpierw dwa pierwsze zostały unieważnione, bo oferent chciał za realizację prawie dwukrotnie więcej, niż miasto przeznaczyło na ten cel. Władze miasta zwiększały stopniowo pulę na inwestycję, ale i to nie wystarczyło. Ostatni przetarg odbył się w czerwcu i sytuacja była podobna. Znów oferty przewyższały budżet inwestycji. Magistrat zdecydował się dołożyć brakujące 3 mln zł, ale okazało się, że przetarg trzeba unieważnić, bo oferenci stosowali różne kryteria wyceny. Aby uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych, miasto zdecydowało się powtórzyć procedurę.

Otwarcie ofert zapowiedziano na 19 lipca. Tym razem w puli jest 12,5 mln zł.

Jakie są plany? Zgodnie z projektem wykonanym przez pracownię architektoniczną PORTAL-PP ze Szczecina w Szkole Podstawowej nr 20 zostanie wybudowany, od strony ul. Sucharskiego, nowy budynek. Będzie przeznaczony dla najmłodszych: przewidziano tam 12 oddziałów dla 300 uczniów nauczania początkowego.

Wraz z nowym budynkiem szkolnym zaprojektowano też nowe obiekty sportowe na powierzchni ponad 1,7 tys. m kw., place rekreacyjne, zieleń, drogi oraz chodniki na powierzchni prawie 5,9 tys. m kw.

Projekt przewiduje także oświetlenie awaryjne, sieć komputerową i system monitoringu oraz wyposażenie wszystkich nowych pomieszczeń.

Dzięki rozbudowie szkoła będzie bardziej dostępna dla niepełnosprawnych. W łączniku do nowego skrzydła zamontowane będą podjazdy i winda.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej