Jednego z gorzowskich spadkowiczów od teraz będzie prowadził Paweł Wójcik, dotychczas koordynator Akademii Warty Gorzów, jego asystentem będzie Tomasz Dolaciński, a trenerem bramkarzy Rafał Brudkiewicz. - Po degradacji mieliśmy chwilowe zawirowania kadrowe, bo ambitni zawodnicy dalej chcieli grać wyżej. Ostatecznie 12 z nich zostaje z nami, a 22 innych przejdzie selekcję - powiedział nowy szkoleniowiec warciarzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wójcik wraca do pracy z seniorami po sześciu latach. Pamiętamy go również z 2011 r., gdzie przez kilka miesięcy prowadził reaktywowany Stilon.

– Ostatnio miałem inne priorytety, ale piłka seniorska zawsze było mają pasją i docelowo będę pracował właśnie z dorosłymi – mówił szkoleniowiec, który bierze Wartę po Mateuszu Konefale i trenerze tymczasowym Radosławie Bubniaku. – Jeśli chodzi o kadrę pierwszego zespołu, to możemy spać spokojnie. Dodatkowo nie mamy zamiaru eksperymentować, a sprawdzać zawodników z niższych klas rozgrywkowych, z dobrymi statystykami. Także priorytetem będzie cały czas włączanie do dorosłej piłki graczy z naszej akademii. Tu w pocie czoła pracujemy nad doskonałością całej piramidy szkoleniowej. Dla mnie momentem przełomowym jest także „Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN”. Walczymy o gwiazdkę, aby tym samym potwierdzić, że szkolimy dzieci i młodzież na najwyższym poziomie. Z pewnością zupełnie inna jakość pojawi się także w przyszłym roku, wraz z oddaniem boisk przy ul. Żwirowej, gdzie będzie też całoroczna, sztuczna murawa z oświetleniem.

Kapitan Damian Szałas oraz najlepszy strzelec Paweł Posmyk. To byli kluczowi zawodnicy Warty w trzeciej lidze i oni otworzyli skład, który od 10 sierpnia ma z powodzeniem wojować w lubuskiej czwartej lidze.

W drużynie zostali także m.in. Adrian Gołdyn, Łukasz Żeliszewski, Piotr Majerczyk i bramkarz Witalij Czyżykow.

W najbliższy wtorek, prawdopodobnie w Witnicy, warciarze zagrają pierwszy sparing w czasie letnich przygotowań, z właśnie zdegradowanymi do klasy okręgowej Czarnymi. Trener Wójcik zdecydował, że takich gier kontrolnych przed ligą będzie łącznie cztery. Ostatnia z nich ma być rozegrana w Gorzowie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej