Rozpoczyna się cykl plenerowych koncertów "Pikniki Chopinowskie". Koncerty zaplanowano na każdą wakacyjną niedzielę, godz. 16
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncerty odbywają się na placu Sztuk przed Filharmonią Gorzowską. W razie niepogody koncerty będą przeniesione do sali kameralnej filharmonii. Podczas pierwszego „Pikniku Chopinowskiego” na fortepianie zagra Bartłomiej Kokot z Krakowa. Młody, zaledwie 18-letni pianista ma na swoim koncie już wiele nagród w konkursach i koncertów, również zagranicznych. W październiku 2018 rozpoczął naukę w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim w klasie fortepianu prof. Wolframa Schmitta-Leonardego w ramach Pre-College.

W niedzielne popołudnie zagra oczywiście utwory Chopina.: Balladę g-moll op. 23, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Walca Es-dur op. 18, Etiudę cis-moll op. 10 nr 4, Etiudę Ges-dur op. 10 nr 5, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22. Ponadto w programie są również kompozycje Haydna, (Sonata Es-dur), Rachmaninowa (Preludia op. 23) Wariacje b-moll Karola Szymanowskiego.

Wstęp na „Pikniki Chopinowskie” jest wolny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej