Bajm, Enej, Weekend, Nazareth czy Dr. Motte będą gwiazdami Święta Miejskiego Hanzy największego miejskiego festynu w regionie, który odbywa się jednocześnie we Frankfurcie i Słubicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Święto Hanzy, które odbywa się w obu przygranicznych miastach, to wszystko w jednym: kolorowy jarmark, liczne koncerty, taniec, performance czy akcje artystyczne. W obu miastach będzie łącznie sześć scen, więc i program jest bogaty. Na scenie głównej przy ratuszu we Frankfurcie odbędą się koncerty: Anny Loos, Ronny'ego Rockstroh, zespołu Nazareth oraz Dr. Motte. Głównymi gwiazdami sceny głównej w Słubicach będą natomiast zespół Enej i zespół Bajm.

Nowością w tym roku na Święcie Hanzy będzie kosmiczne miasteczko, które powstanie w Słubicach przy placu Przyjaźni. To tu odbywać się będą występy muzyczne, warsztaty, plenery artystyczne, widowiska taneczne, performance zakończone wspólnymi koncertami, widowiskami audiowizualnymi zsynchronizowanymi z ambitną muzyką elektroniczną, serwowaną przez lokalnych młodych twórców. Wszystko, aby uczcić 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu.

Kosmiczne atrakcje w sobotę i niedzielę, ale przedsmak można poczuć w piątek, 12 lipca, podczas oficjalnego otwarcia Miejskiego Święta Hanzy (godz. 18, most łączący Słubice i Frankfurt). Częścią programu będzie międzyplanetarny performance teatralno-muzyczno-taneczny „My już lecimy”.

Oczywiście wszystkich punktów dwudniowego programu Święta Hanzy nie sposób tu wymienić, ale warto wspomnieć, że w sobotę i w niedzielę występować będzie m.in. Eetu Lampi, magik z Finlandii czy Banda de Gaitas (Hiszpania-Portugalia).

Natomiast na głównej scenie w piątek o godz. 22 Enej, o północy pokaz fajerwerków na Odrze, a po nim zespół Weekend. W sobotę o godz. 22 wystąpi Bajm. 

Święto Hanzy na lewym brzegu Odry

We Frankfurcie scena główna podczas Miejskiego Święta Hanzy stać będzie przy ratuszu. Na niej również nie zabraknie ulubieńców publiczności. Już w piątek o godz. 21.45 pojawi się Anna Loos, po niej wystąpi Rocky Rockstroh. W sobotę zaśpiewają gwiazdy zaproszone przez Antenne Brandenburg: Jay Khan, Andre Stade, Anna-Carina Woitschack. Tego samego dnia dla fanów cięższego grania o godz. 20.30 wystąpi zespół Nazareth. Po nim o 22.15 sceną zawładnie legendarny Dr. Motte.

Program Miejskiego Święta Hanzy 2019

Program we Frankfurcie TUTAJ

Scena główna w Słubicach

Piątek

19.00 lokalny program artystyczny. Zespoły taneczne działające przy SMOK

20.00 Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. To rock&roll w najczystszej postaci, nieokiełznane dzikie riffy i szczere do bólu teksty. Frontman grupy jest laureatem programu Voice of Poland.

22.00 ENEJ. Niezwykle energetyczna muzyka na pograniczu folku i ska, wzmocniona rockowym brzmieniem oraz tradycyjną ukraińską nutą. Potężna dawka świeżej młodzieńczej energii, melodyjnych kompozycji i wspaniałego kontaktu z publicznością.

00.15 WEEKEND. Popularny boysband wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo, dance i elektronicznej muzyki tanecznej, który wykreował liczne hity śpiewane w wielu polskich domach.

Sobota

18.30 The Meänland – Tornio / Haparanda. Zespół z naszych miast partnerskich Tornio/Haparanda grający popularne światowe hity w ciekawych aranżacjach utrzymanych w stylistyce reggae.

20.00 SOUND & GRACE. Chór wykonujący muzykę z pogranicza gospel, soul, R&B i funk. Wokaliści wraz z żywiołowymi instrumentalistami mieszają, przeplatają, łączą i eksperymentują, czerpiąc z bogatych zasobów światowego dziedzictwa muzycznego. Prawdziwa bomba pozytywnej energii.

22.30 BAJM. Legenda polskiej sceny muzycznej, działająca z ogromnym powodzeniem już od 1978 roku. Beata Kozidrak, charyzmatyczna wokalistka dysponująca 4-oktawową skalą głosu, jest znakiem rozpoznawczym grupy od momentu jej powstania.

00.00 MASTERS. Jeden z czołowych zespołów wykonujących muzykę disco polo i dance, gwarantuje gorące rytmy i roztańczoną rozrywkę.

Kosmos Przyjaźni

12 lipca

Inauguracja na moście – Performance teatralno-muzyczny zapowiadający Kosmos Przyjaźni 13 i 14 lipca, plac Przyjaźni Słubice

13 lipca, start godzina 12.00

12.00–18.00  Występy lokalnych artystów i grup warsztatowych: Edyta Kręgiel z grupą wokalistów, Piotr Pakulski i chór Konsonans, Robert Kliszczak i show taneczne w stylu break dance i hip hop, Olga Szabelko z grupą taneczną, Henryk Lechelt i Studio Tańca BOHEMA, kreatywne warsztaty budujemy Słubfurt . warsztaty dla mieszkańców . animacje i atrakcje dla dzieci . dmuchańce . plenery artystyczne . strefy relaksu i wypoczynku . Food tracki

18.00 – 4.00 Elektroniczne lądowanie na Księżycu z Between _us – alternatywna scena z elektroniczną muzyką taneczną. W programie. pokazy VJ, warsztaty DJ, gra światłem, strefa chillout

od 20.00 – Koncert w charakterze show muzyczno-artystycznego. Wystąpią: INKAA & THE VULVERINAS oraz DJ’s z kolektywu Between _us

14 lipca, start 12.00

12.00 – 18.00 Występy lokalnych artystów, warsztaty dla mieszkańców, animacje i atrakcje dla dzieci, dmuchańce, plenery artystyczne, strefy relaksu i wypoczynku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej