Platforma Obywatelska oficjalnie rusza z kampanią wyborczą do Sejmu i Senatu. - Postawiliśmy na relacje z Polakami - mówi Waldemar Sługocki, przewodniczący PO w woj. lubuskim. Szefem sztabu wyborczego w regionie został Sebastian Ciemnoczołowski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kampania oficjalnie rozpoczyna się teraz, choć Sługocki przyznaje: – Aktywni jesteśmy od początku obecnej kadencji parlamentarnej. Postawiliśmy na relacje z Polakami. Budujemy je w różnych wymiarach – organizując kluby obywatelskie czy dedykowane akcje, podczas których rozmawiamy o Polsce czy sytuacji konkretnych grup społecznych – mówi szef lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Szefem sztabu wyborczego zarząd partii wybrał Sebastiana Ciemnoczołowskiego, byłego burmistrza Kargowej, wieloletniego radnego sejmiku województwa.

– Uważamy, że z tej roli będzie się doskonale wywiązywał – twierdzi Sługocki.

Ciemnoczołowski nie wydaje się przesadnie zmartwiony. Przypomina, że przed czterema laty PO w Lubuskiem osiągnęła najlepszy wynik w kraju. – Podobnie w ostatnich wyborach do europarlamentu. Różnica między PO a PiS na naszą korzyść była tutaj największa. Historyczne wydarzenie, które chcielibyśmy kontynuować. Ale praca sama nie przychodzi. Zwyciężymy i będzie to zwycięstwo przekonujące – mówi Ciemnoczołowski.

Jaki jest więc plan? Politycy PO chcą „jeszcze bardziej wyjść do mieszkańców”. – Spotkają nas w każdej gminie – deklaruje posłanka Katarzyna Osos.

Ciemnoczołowski: – Chcemy skupić się na miejscowościach, gdzie mieliśmy trochę gorszy wynik, i je poprawić. Chcemy rozwinąć też gałąź internetową. Powołamy w sztabie odpowiednią osobę, która będzie się zajmować wyłącznie tym – tłumaczy.

Obecnie lubuska Platforma układa listy wyborcze do Sejmu i Senatu. – Każdy powiat proponuje swoich kandydatów. Spotykamy się co tydzień. Jesteśmy na finiszu – mówi Grzegorz Gryncewicz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej