Uczniowie uzyskali najwyższe wyniki z języka angielskiego, najsłabiej wypadł język polski. Do tegorocznego egzaminu maturalnego w lubuskich liceach i technikach przystąpiło 5,6 tys. uczniów. Maturę zdało 4,4 tys., czyli 79,5 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W liceach egzaminy zdało ok. 85 proc. uczniów. Ich koledzy i koleżanki z techników wypadli słabiej – ok. 71 proc.

Do sierpniowej poprawki może podejść 805 osób.

Tak jak w poprzednich latach, na poziomie podstawowym najlepiej wypadł język angielski – średni wynik to 73 proc. Z języka polskiego – 50,3 proc., z matematyki – 56,3 proc.

Na poziomie rozszerzonym także najwyższą średnią osiągnął język angielski – 57,2 proc. Z języka niemieckiego – 50 proc., a z polskiego – 55 proc.

Z przedmiotów ścisłych najlepiej wypadła chemia – 42 proc., a najgorzej geografia – 27,8 proc. Z matematyki uczniowie uzyskali średnio 33,9 proc.

Do matury w całym kraju przystąpiło 247 tys. osób. Z liceum ok. 156 tys., z technikum ok. 91 tys.

Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r., obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej