Dobra informacja dla rowerzystów. Słubice zbudują kolejne 7 km ścieżki rowerowej nad Odrą aż do gminy Górzyca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Słubice właśnie rozstrzygnęły przetarg na budowę 7 km ścieżki rowerowej, od wiaty dla cyklistów za Nowym Lubuszem, do granicy z gminą Górzyca. – Już wkrótce wsiadając na rower w centrum Słubic dojedziemy malowniczą ścieżką nad Odrą (to ok. 16 km) aż w okolice Pamięcina, czyli do granicy z gminą Górzyca – informuje Beata Bielecka, rzeczniczka słubickiego urzędu miasta.

Przetarg wygrała słubicka firma Eurokop Invest, która za 2,5 mln zł wybuduje ścieżkę do połowy października. Droga dla cyklistów powstanie na koronie wału przeciwpowodziowego. Burmistrz Mariusz Olejniczak przypomina, że w ubiegłym roku, z gminnego budżetu sfinansowano także budowę ponad 2 km ścieżki na wale, od Nowego Lubusza do wiaty dla rowerzystów, naprzeciwko Lebus. Tam asfaltowy dywanik się jednak kończył i kto chciał jechać dalej, musiał korzystać z mało wygodnej drogi gruntowej. Stąd decyzja o przedłużeniu ścieżki w kierunku Górzycy. Pierwszy, najdłuższy jak dotąd fragment słubickiej ścieżki rowerowej (ok. 11 km ścieżki z polbruku) powstał przed laty na koronie wału przeciwpowodziowego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem