W gorzowskim teatrze trwa wakacyjna Scena Letnia. Podczas lipcowych weekendów widzowie mają do wyboru koncerty, spektakle, przedstawienia dla dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tak jest co roku od kilkunastu lat. Kończy się sezon w Teatrze Osterwy i jednocześnie zaczyna się Scena Letnia. A tak oficjalnie to Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych. Scena Letnia ma już bogatą tradycję. No i wierną wakacyjną publiczność, która co roku czeka na afisz z propozycjami. Jak zawsze piątek jest dla dzieci. W samo południe tym razem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Występują: Beata Beling, Urszula Zdanowicz-Łabiag, Artur Beling. Bajka dla najmłodszych na podstawie baśni Andersena, opowiedziana jednak w niebanalny sposób, według autorskiego scenariusza twórców. W żywo planowej i lalkowej konwencji oraz przestrzennej, barwnej scenografii sceną rządzą dwie postaci – czarodziejka Przytulia i czarownica Kolczycha, a spektakl toczy się wokół rozgrywającej się między nimi rywalizacji o wpływ na los tytułowej bohaterki. Ważnym elementem przedstawienia jest interakcja aktorów z dziećmi, wytwarzająca silną identyfikację z wartościami reprezentowanymi przez bohaterów opowieści.

A kolejne weekendowe dni już dla większych widzów. W sobotę „Album rodzinny”. Występuje Kacper Kuszewski, a przy fortepianie zasiądzie Tomasz Krezymon. Możemy przenieść się w czasie, w cudowne lata dwudzieste i lata trzydzieste. Czasy młodości naszych dziadków i pradziadków, w świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, ale także fokstrota, tanga i charlestona. Ten spektakl to kolekcja rodzinnych portretów w formie piosenek w stylu retro.

W niedzielę czeka nas natomiast „Vendetta ala Kobietta”. Teatr Władca Lalek ze Słupska (Urszula Szydlik-Zielonka, Ilona Zaręba) przedstawi zabawne perypetie dwóch kobiet w kwestii rozwiązywania odwiecznych problemów damsko-męskich. Oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne – a wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka – całość podana w idealnych proporcjach. Możemy spodziewać się udanego melanżu kabaretu z teatrem.

Scena Letnia: „Calineczka”, piątek godz. 12, „Album rodzinny” – sobota, godz. 20.30, „Vendetta ala Kobietta” – niedziela godz. 20.30. Wstęp na wszystkie spektakle na Scenie Letniej jest bezpłatny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej